A felfedezésre váró Szlavónia

Az M6-os autópálya átadásával a magyar történelemhez ezer szállal kapcsolódó szlavóniai városok sokkal közelebb kerültek Magyarországhoz.

Pécs testvérvárosa, a szlavón főváros, Eszék például két és fél óra alatt kényelmesen elérhető Budapestről, ráadásul jóformán végig autópályán vezet az út. Az öt megyéből álló régió nyugati részét ugyanakkor az M7-es folytatásáról lehet könnyedén megközelíteni.

A minap Budapesten járt az érintett öt megye idegenforgalmi közösségeinek képviselője, akik bemutatták térségük turisztikai vonzerejét. A Horvát Idegenforgalmi Közösség által szervezett rendezvényen kiderült, hogy látnivalókban igen gazdag ez a vidék. A Duna, Dráva és Száva folyók által határolt területen hatalmas, szépen restaurált erődöket találunk például Eszéken és Bródon (Slavonski Brod), az eszéki vár különlegessége, hogy egy egész városrész van falai között, postával, gyógyszertárral, iskolával és fogadóval

.

Történelem és természet nyakon öntve borral

Vukovár és Eszék barokk városközpontja is megér egy félnapos sétát, különösen mivel a délszláv háború nyomait is sikerült eltüntetniük. Egyedülálló szépségű kastélyokra is bukkanhatunk a környéken például Vukováron, Újlakon (Ilok), Nasicén, Kutjevón és Verőcén (Virovitica). Igazi különlegesség Zupanján az egyetlen Száva-menti megmaradt határőrvidéki erőd. A rengeteg történelmi emlék alapján nem csoda, hogy tematikus utakat is kialakítottak a környéken, ezek közé tartozik az „Élő történelem” túra, de van itt Barokk túra, sőt elindulhatunk Trenk báró vagy a pandúrok nyomdokain is. Mária-kegyhelyeket, katedrálisokat, középkori és barokk templomokat is szép számmal találunk errefelé Eszéktől Djakovón át Pozsegáig.

A természetjárók számára igazi élmény a Duna melletti, közel 300 madárfajjal büszkélkedő Kopácsi-rét vagy a Harkányból már látható Papuk-hegységben kialakított Geopark, amelynek 336 km2-es területén 80 férőhelyes turistaszálló, 6 kilométer hosszú hegyi kerékpáros túraútvonal és változatos tájkép fogadja a turistát.

Az aktív turizmusban megfáradt látogatót borutak és pincészetek, valamint Horvátország-szerte élenjárónak tartott gasztronómia várja, a finomságok között említést érdemel a kulen nevű vastagkolbász és a grasevina nevű tájjellegű bor.


Művészet és vendéglátás a Káli-medencében

Művészet és vendéglátás a Káli-medencében 

A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?

Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen? 

A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
Szállodatörténelmet ír a Hunguest

Szállodatörténelmet ír a Hunguest 

480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
Ráborították az asztalt a Bookingra

Ráborították az asztalt a Bookingra 

A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban

Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban 

A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése

A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése 

A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.
Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten

Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten 

A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.
Vendégélmény fokozása az AR segítségével

Vendégélmény fokozása az AR segítségével 

A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).
Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata

Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata 

A Hunguest Hotels megújult arculata elnyerte a Német Formatervezési Tanács által alapított German Design Award 2024 díjat a márkaidentitás kategóriában.
A Dorothea Hotel elnyerte az Év Hotelprojektje díjat

A Dorothea Hotel elnyerte az Év Hotelprojektje díjat 

A BDPST Ingatlanfejlesztő egyik projektje, a Dorothea Hotel nyerte a Portfolio Property Awards díjátadóján az Év Hotelprojektje kategóriában járó elismerést kedden Budapesten. Az eseményen az év legkiemelkedőbb hazai teljesítményeit, megoldásait és fejlesztéseit bírálták.

Interjú

Hat érdekes és meghatározó téma a JAB Csoporttal

Hat érdekes és meghatározó téma a JAB Csoporttal 

Olyan szakmai információk, amelyekről ritkán esik szó az európai szállodai és kiskereskedői területen piacvezetőnek számító német alapítású textilcég esetén.
Vámos Nóra: „Sokszor minden lépésért meg kellett küzdeni”

Vámos Nóra: „Sokszor minden lépésért meg kellett küzdeni” 

A helyszín a Hardangervidda Nemzeti Park, ahol annak idején Amundsen készült fel az Antarktisz-expedícióra.
Első az életképesség: fenntartható üzleti modell a vendéglátásban

Első az életképesség: fenntartható üzleti modell a vendéglátásban 

A vendéglátóipar fenntarthatósági fordulata elkerülhetetlen az ökológiai lábnyomunk csökkentéséért - de vajon hatékonyan cselekedhet-e a fenntarthatóságért egy olyan vendéglátóhely, amelynek saját jövője sincs biztosítva?