Duna-Dráva Nemzeti Park cikkek
Panorámasétányról gyönyörködhetünk a Szársomlyóban
Az új Kikerics panoráma sétány létrehozása, és a Dél-Dunántúl Natura 2000 természetvédelmi bemutatási infrastruktúrájának bővítése, modernizálása című a KEHOP-pályázat 337 millió forintos támogatásával új, korszerű, tájba illő stílusú fogadóépület váltja fel a korábbi egyszerű létesítményt, valamint a Nagyharsányi szoborparkot övező sziklafal peremén panoráma sétány létesül, mely lehetővé teszi a látogatók biztonságos és természetkímélő mozgását a bemutatóhelyen.
648,63 ezer euró turisztikai fejlesztésre
Jelentős ökoturisztikai fejlesztéseket valósít meg a Duna-Dráva Nemzeti Park 2018-19 folyamán a Mecsekben és a Dráva mentén a horvátországi partner szervezetekkel az Interreg V-A Magyarország - Horvátország határon átnyúló együttműködési programban, a beruházások teljes költsége 648,63 ezer euró - közölte a nemzeti park igazgatósága szerdán az MTI-vel.
Mésztufa barlangot avattak Pécsett
2018. március 23-án került átadásra a Tettyei-mésztufabarlangban kialakított, korszerű információs eszközökkel felszerelt természetvédelmi témájú kiállítás, valamint elkészült a barlang bejárati részének helyreállítása is a „Mecseki barlangok világításának környezetbarát átalakítása, bauxittárók biztonságos és denevérbarát lezárása” elnevezésű projekt keretében.
54 millió forintból védték meg a természeti értékeket
Volt egy vízzel jól ellátott rét, ahol a terület értékei számára adottak voltak az ideális életfeltételek. Az egykori meder azonban elzáródott, a patakból már nem kapott vizet, így a védett terület sorsa is kérdésessé vált. Ekkor avatkozott közbe az ember.
Turistaszállás épül az Ormánságban
A dél-baranyai Szaporcán működő Ős-Dráva Látogatóközpontban ma délelőtt tartott sajtótájékoztatón Nagy Csaba, a Baranya Megyei Közgyűlés elnöke és Závoczky Szabolcs, a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság igazgatója bejelentette, hogy 2018 végére új, 50 férőhelyes turistaszállás épül az Ős-Dráva Látogatóközpont szomszédságában.
Duna-Dráva Nemzeti Park: őshonos állatokkal a turizmusért
A Duna-Dráva Nemzeti Park (DDNP) több mint 446 millió forintot költ őshonos állatok tartási körülményeinek javítására jövő év tavaszáig - mondta a park igazgatóságának vezetője kedden Barcson, sajtótájékoztatón.
Panorámasétány és leskunyhó is lesz a Duna-Dráva Nemzeti Parkban
Több mint háromszázmillió forintos projekt keretében bővíti és korszerűsíti a Natura 2000 területek bemutatóhelyeit és új sétányt is épít a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatósága (DDNPI).
Nyáron tovább tart nyitva az Ős-Dráva Látogatóközpont
Júliusban és augusztusban minden nap 9.00-19.00 óráig tart nyitva az Ős-Dráva Látogatóközpont.
Ezért még hálás lesz a tátorján és a gyapjas csüdfű
Komplex természetvédelmi beruházásokat hajtott végre a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság kilenc NATURA2000, és 4 országos jelentőségű védett természeti területen. Az „Élőhelyrekonstrukciók a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság működési területén” című KEOP projekt 212.076.975 Ft támogatás segítségével valósult meg - tudtuk meg pénteken a nemzeti parktól.
Ritkán látható vándormadarakat leshetünk meg a Téli berekben
A Duna-Dráva Nemzeti Parkban nem csak madármegfigyelésen, de a Fekete István életét és munkásságát bemutató időszaki kiállítás megnyitóján is részt vehetünk.
Horvát-magyar együttműködés az ökoturizmusért
Ökoturisztikai fejlesztéseket hajtott végre a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatósága horvátországi partnerek bevonásával az országhatárokon átívelő IPA-projekt keretében. A „Két folyó és egy hegy – új ökoturisztikai termékek a Dráva mentén, valamint a Papuk-hegységben” nevet viselő projekt november végén zárul, az eredmények ismertetésére Pécsett került sor.
Horvát-magyar együttműködés a bioszféra-rezervátumért
A Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság hat horvát természetvédelmi szervezettel együttműködésben megkezdte a Három folyó = Egy cél „Tájrehabilitáció és a biodiverzitás megőrzése egy határon átnyúló bioszféra-rezervátumért való együttműködés keretében” elnevezésű projektjének megvalósítását a Magyarország-Horvátország Határon Átnyúló Együttműködési Program keretében.
Óvják a Duna-Dráva Nemzeti Park barlangjait
Befejeződött a Duna-Dráva Nemzeti Park (DDNP) barlangvédelmi projektje, a 66 millió forintos beruházás záróeseményét Orfűn tartották csütörtökön.
Medvehagymát védjeggyel
A Duna-Dráva Nemzeti Parknál olyan élelmiszer előállítók jelentkezhetnek, akik helyben, medvehagymából készítik portékáikat. A védjegy kelendőbbé teheti a készítményt, és segíthet igazolni a termék eredetét.
Barlangvédelem a Mecsekben és a Villányi-hegységben
A Duna-Dráva Nemzeti Park (DDNP) 66 millió forintot költ tizenhat, a Mecsekben és a Villányi-hegységben található barlang védelmére.
Megszépül a Pintér-kert
Megkezdődik a jövő héten Pécs egyik nevezetessége, a számos védett növényfajnak otthont adó Pintér-kert rekonstrukciója.
Megújul a pécsi Pintér-kert
A Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság hatvanmillió forint támogatást kapott a pécsi Pintér-kert rekonstrukciójára a KEOP pályázatán.
Nagycsaládos gemenci gólyapár
Jó volt az idei gólyaszaporulat Baja és Mohács környékén. Hat fiókát nevel egyetlen gólyapár Alsónyéken.
Kedvezmények, kalandtúrák a Nemzeti Parkok Hetén
Idén immár ötödik alkalommal rendezik meg a Magyar Nemzeti Parkok Hetét június 17-26. között. Pécsett ökoturisztikai konferenciával és "zöld forgataggal" indul útjára a rendezvénysorozat.
Élőhely rehabilitációk a Dráva mentén
Az IPA uniós Határmenti Együttműködési Program keretében a Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság vezető partnerségével közös horvát-magyar projekt indult útjára, amelynek elsődleges célja a vizes és vízi élőhelyek megóvása, rehabilitációja a Dráva magyar szakaszán, valamint Horvátországban a Vuka folyó mentén.