A fokozottan védett, de a beremendi cementgyár által már félig elbontott Szársomlyó természetvédelmi területének déli oldalán összesen 100 hektáron elszórtan elhelyezkedő bálványfa és akác terjedésének megakadályozása volt a fő cél. A sziklagyepet elsősorban az inváziós fásszárúak terjedése, a löszgyepet pedig a becserjésedés veszélyezteti. Ennek megakadályozására a pályázat időtartama alá eső vegetációs időszakokban az invazív fajok mechanikus irtása, egyedi vegyszeres irtása valósult meg.
A drávaszentesi mocsárréten, a Komlósdi-Rinya és a Gyöngyös-patak torkolatánál vízvisszatartást szolgáló zsilipet, valamint további 8 kisebb műtárgyat helyeztek el a korábban létesített lecsapoló-árkokra, aminek köszönhetően a mocsárrétről nem folyik el ellenőrizetlenül a víz. A megfelelő működés érdekében 300 méter hosszban meg kellett erősíteni a töltést. Egy korábban szántó művelési ágú terület a projekt forrásainak felhasználásával állami tulajdonba és nemzeti parki vagyonkezelésbe került, rajta tereprendezés (vizes öblözetek és kisebb magaslatok kialakítása), és gyepesítés történt, utóbbi összesen 30 hektáron. A terület egy részén gyepvegetáció alakult ki, mintegy 10 hektáron pedig időszakos vízborítás jelent meg.
A Barcsi Borókás területén, a Rigóci-tórendszeren 6 db vízkormányzó és vízszintszabályozó műtárgy épült, a régi, elhasználódott műtárgyak átépítésével és felújításával. Emellett 6 árapasztót is felújítottak. Összesen 30 ha területen, különböző mélységű kotrással a növényzet – döntő többségében a gyékény – irtásával nyílt vízfelületeket alakítottunk ki, növelve az élőhelyek diverzitását. A tavakba a helyi halállomány megerősítése érdekében őshonos halfajokkal telepítést végeztünk.
A Dunaszentgyörgyi láperdő területén keresztülfolyó Dunaszentgyörgyi-mellékcsatornán vízvisszatartást szolgáló műtárgy, valamint fenékküszöbök épültek, melynek köszönhetően a láperdő talajvízszintje megemelkedhetett. A nagy területet elborító aranyvesszős területeket szárzúzással, kaszálással rehabilitálni. A főként mocsárrét élőhelyeken található botoló füzesek területén a helyben szedett szaporítóanyagokból pótoltuk az öregedő füzest.
A Dél-Mezőföld Tájvédelmi Körzetben található Gyűrűsi löszvölgyek területén a tátorján és a gyapjas csüdfű fokozottan védett élőhelyén 6 hektárnyi szántót alakították át gyeppé, ennek következtében tovább nőtt a gyepek kiterjedése, a tátorján és más védett fajok potenciális élőhelye. Továbbá ugyanezen a területen 3,8 hektáron a löszgyep helyreállítása cserje és bálványfairtással is megvalósult.