Itt a készpénzmentes jövő, megváltoztak a fizetési szokások

Itt a készpénzmentes jövő, megváltoztak a fizetési szokások 

A Covid-19 a társadalom számára egy új viszonyrendszert hozott: félünk a készpénz használatától, helyette inkább a bankkártya vagy a telefonon keresztüli fizetés gyors, kényelmes és biztonságos lehetőség a jó alternatíva.

Fej-fej mellett a készpénz és a bankkártya a nyaraláson 

A nyári utazások megtervezésénél érdemes végiggondolni azt is – akár belföldön, akár külföldön töltjük szabadságunkat –, hogy készpénzt vagy bankkártyát viszünk-e inkább magunkkal a pihenésre. A CIB Bank szakértői infografikán gyűjtötték össze a készpénz és a kártyahasználat legfőbb előnyeit és hátrányait.
A többség készpénzzel fizet

A többség készpénzzel fizet 

Az érintés nélküli funkcióval ellátott bankkártyák száma tavaly hazánkban is átlépte az egymilliós határt, háromból ketten mégis úgy érzik, a leggyorsabban akkor szabadulnak a kasszától, ha bankjegyekkel fizetnek. Az NRC piackutató felmérése szerint havi kiadásunk 62%-át még mindig készpénzzel fedezzük.

Nem kötelező elfogadni a készpénzt 

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) álláspontja szerint el kell fogadni, hogyha a boltban csak kártyával engednek fizetni. Nem kényszeríthető az üzlet a forintos bankjegyek elfogadására, viszont kikötheti akár azt is, hogy a számla csak speciális feltöltő kártya használatával legyen rendezhető - írja a HVG.

Ne induljon túl sok pénzzel nyaralni! 

Megbírságolhatják azt, aki az Európai Unió határán ki- vagy belépve nem jelenti a vámhatóságoknak, ha 10 ezer eurónál több készpénz vagy értékpapír van nála - figyelmeztet szombati, az MTI-hez is eljuttatott közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
Feliratkozás a Turizmus Online hírlevelére

Álláshirdetések

Munkatársat vagy munkát keres?

Adja fel hirdetését a Turizmus Online portálon, a turisztikai szakma honlapján! Leendő kollégái is minket olvasnak - válasszon csomagjaink közül!