Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal cikkek
Rossz minőségű pálinkát vontak ki a forgalomból
A laboratórium által kiadott eredmény szerint a Szatmári ágyas szilvapálinka minősége nem megfelelő, súlyos íz és illathibája van, ezért a termék visszahívása a "nem megfelelőség" miatt történt.
Több mint 200 kiló halat foglalt le a Nébih a Balatonon
4 nap, 23 település, 72 halárusító, valamint több mint 200 kg lefoglalt hal és haltermék a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal Állami Halőri Szolgálat (ÁHSZ) Balaton-parti akciójának fő mutatói. Az ellenőrzéssorozaton az üzletek mintegy ötödénél, 14 egységben tapasztaltak problémát a szakembereknek.
Étkeztetés a falusi szálláshelyeken: higiéniai útmutató készül
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal Vendéglátás- és Étkeztetés Felügyeleti Osztálya Zoltai Anna osztályvezető koordinálásával megalakított egy munkacsoportot, melynek fő feladata a falusi szálláshelyek étkeztetési és falusi vendégasztal-szolgáltatók higiéniai útmutatójának kidolgozása.
Így védenék meg a magyar fröccsöt
Ki kell dolgozni a palackozott fröccs szakmai szabályait, hogy a visszaéléseket meg lehessen előzni, a fogyasztók bizalmát pedig meg lehessen őrizni – jelentette ki az agrárszektor.hu-nak a Földművelésügyi Minisztérium (FM).
Itt a 90 napos turista horgászjegy 2000 forintért!
Május 1-jétől elérhető a turista állami horgászjegy a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) új, online rendszerében - hívta fel a figyelmet a hivatal hétfőn.
Itt vannak az első Kiváló Minőségű Sertéshúsok
Már hat vállalkozás szerezte meg az új, Kiváló Minőségű Sertéshús (KMS) védjegy használati jogát. Az új védjeggyel a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) és a Vágóállat és Hús Szakmaközi Szervezet és Terméktanács (VHT) a magyar sertéshús magas minőségét kívánja garantálni. A védjegy használatának jogát olyan cégek kapják meg, amelyeket a bíráló bizottság erre alkalmasnak minősített, és számukra a VHT elnöke odaítélte a jogot.
Szigorúbb borseprő szabályozás
A Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) kezdeményezte a Nemzetgazdasági Minisztériumnál a gyümölcsborok köztes alkoholtermékké minősítését, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalnál (Nébih) pedig a borseprő felhasználásának szigorú ellenőrzését - írja az Elitbor.