Történelmi emlékhely cikkek
XIX. századi borospince az Árpád-kori romok alatt
A Wenckheim-pincét egy domb alá fúrták be, melyen a Csolt nemzetség által emelt monostor romjai állnak.
Öt új helyszínnel bővült a történelmi emlékhelyek listája
Öt új helyszínnel bővült a történelmi emlékhelyek listája: történelmi emlékhely lett a Budapest 5. kerületében található egykori Landerer-nyomda, az Isaszegi csatatér, a Siklósi vár, a Szabolcsi földvár és templom, valamint a Tápióbicskei csatatér - olvasható a Nemzeti Örökség Intézete (NÖRI) pénteken az MTI-hez eljuttatott közleményében.
Újabb történelmi emlékhellyel büszkélkedhetünk
Történelmi emlékhellyé avatták hétfőn, a magyar tudomány napján a Magyar Tudományos Akadémiát (MTA).
Albumban és térképen Magyarország nemzeti és történelmi emlékhelyei
Terekbe írt múlt címmel tudományos igényű, képzőművészeti albumot jelentetett meg a Nemzeti Örökség Intézete (NÖRI). A magyar történelem legfontosabb helyszíneit tartalmazó munkát pénteken mutatták be a Magyar Nemzeti Múzeumban.
Öt új helyszín a történelmi emlékhelyek között
A budapesti Eötvös József Collegium, a mezőtúri református kollégium és könyvtár, a szatmárcsekei Kölcsey-kúria egykori helye, a Ludovika Akadémia, valamint a Magyar Tudományos Akadémia történelmi emlékhellyé válásáról döntött a kormány, melyek száma így összesen 47-re emelkedett Magyarországon.
Új helyszínekkel bővül a történelmi emlékhelyek köre
A Kormány döntése alapján öt új helyszínnel bővül a történelmi emlékhelyek köre.
Nemzeti és történelmi emlékhelyek
2011. november 7-én elfogadta a Parlament a kulturális örökség védelméről szóló törvény módosítását, amely bevezette a nemzeti és történelmi emlékhelyek fogalmát. Dr. Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter és Hammerstein Judit kultúráért felelős helyettes államtitkár 2011. november 10.-én sajtótájékoztatót tartott a Budavári Mátyás-templomnál.