Elvándorlás cikkek
Krónikus munkaerőhiány sújthatja az ágazatot
A vírusválság és a lezárások egyértelműen a szálloda- és vendéglátóipart sújtják leginkább. A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének trendriportja szerint a vendégéjszakák száma országosan közel 40%-kal esett vissza 2020-ban a megelőző évhez képest, míg tavaly novemberben a visszaesés még drámaibb, közel 90%-os volt az egy évvel korábbi teljesítményhez viszonyítva. Rengeteg a pályaelhagyó, akik kényszerűségből más területeken keresnek boldogulást, és nagy kérdés, hogy ők később visszatérnek-e. A gondok mellett az iparág már a nyitásra és újraindulásra készül. Mindezt hogyan tervezik? Erre a kérdésre igyekezett választ találni a WHC Csoport vezető szakemberek segítségével a HR Fest konferenciasorozat márciusi eseményén.
Nagyobb bajban a hazai gyógyfürdők, mint gondolnánk
Nagyarányú elvándorlással számolnak a béremelés most bejelentett változásai miatt.
A vendéglátásból is elvándorolnak a fiatalok
A jól képzett munkaerő hiánya lassan a vállalkozások versenyképességét és így az ország gazdasági növekedését befolyásolja.
Menni vagy maradni?
Külföldön vagy itthon jobb? Milyen szempontok alapján döntenek ma a pályakezdő fiatalok és az aktívan dolgozók a munkavállalásról? Erre keresett választ a „Munkatársat keresünk” című, egész napos konferencia október 14-én, a Falk 1 Edutus Rendezvényközpontban.
Hogyan tartsuk itthon a szakképzett munkaerőt?
Az idei év eddigi eredményeinek, valamint a beinduló szakképzések adatainak ismeretében a Turisztikai és Vendéglátó Munkaadók Országos Szövetsége, a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége és a Turizmus-Vendéglátás Ágazati Párbeszéd Bizottsággal közösen 2015. október 14-én vendéglátó szakmai napot szervezett „Munkatársat keresünk” címmel a Falk1 Edutus Rendezvényházban.
Ezrével mennek külföldi szállodákba dolgozni a magyarok
Az alacsony bérek miatt folyamatos az elvándorlás a turizmus-vendéglátás területéről - olvasható a vg.hu oldalán