Mire jó az Európai Egészségbiztosítási Kártya és mire nem?

Mire jó az Európai Egészségbiztosítási Kártya és mire nem? 

Külföldi utaknál a szálláshelyek, útvonalak tervezgetése mellett érdemes gondolni a kinti biztonságra is. Fontos, hogy tudjuk, mire számíthatunk, ha otthontól távol esetleg baj ér bennünket.
Akadozik az Európai Egészségbiztosítási Kártya elfogadása

Akadozik az Európai Egészségbiztosítási Kártya elfogadása 

Bár a nyaralásukat külföldön töltők száma csökkenő tendenciát mutat, sokan még mindig az országhatáron túl töltik éves szabadságukat, döntően Európa déli országainak kedvelt üdülőhelyein. Az utasbiztosítás szerepe egy komolyabb baleset vagy poggyászkár esetén megkérdőjelezhetetlen, különösen azokban az országokban, ahol a sokak számára alternatívát jelentő Európai Egészségbiztosítási Kártya (EEK) elfogadása nem minden esetben zökkenőmentes.

EU-kártyával is kapunk orvosi ellátást Horvátországban 

31 európai országban, köztük Horvátországban a magyar egészségügy terhére vehető igénybe az orvosilag szükséges ellátás.

Az egészségkártya nem váltja ki a biztosítást 

Közleményben hívja fel az utazóközönség figyelmét az utasbiztosítás és az Európai Egészségkártya különbségeire a Netrisk.hu. A biztosítási portál szerint nem érdemes az utasbiztosításon spórolni. 

App az egészségbiztosítási kártyához 

Az európai egészségbiztosítási kártya használatáról készített magyarázó alkalmazást okostelefonra az Európai Bizottság.

Az utazók csupán harmada köt biztosítást 

A külföldre utazók csupán egyharmada köt utazási biztosítást - közölte a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ).

Milyen biztosítást érdemes köti a nyaraláshoz? 

Tavaly 2,1 milliárd forintot fizetett az OEP a magyarok külföldi ellátásáért, és 261 millió forintot kapott a nálunk ellátott külföldiek után.
Feliratkozás a Turizmus Online hírlevelére

Álláshirdetések

Munkatársat vagy munkát keres?

Adja fel hirdetését a Turizmus Online portálon, a turisztikai szakma honlapján! Leendő kollégái is minket olvasnak - válasszon csomagjaink közül!