éghajlatváltozás cikkek
Egyre gyorsabban melegednek a természetes vizeink
A ’80-as évektől kezdve hatszor gyorsabban melegednek természetes vizeink, mint ahogy előtte tették.
A klímaváltozás miatt drágább lesz a sör?
Az aszályok gyakoriságának növekedése közvetlenül befolyásolja a termesztett komló mennyiségét és minőségét, vagyis növeli majd a kész sör árát is – írja a Sky News.
Drasztikusan csökkent a havas napok száma
Az elmúlt negyven év alatt 15 napról 11-re csökkent a havas napok éves száma és a csökkenés az elmúlt tíz évben lett látványosabb - olvasható a Másfélfok - Éghajlatváltozás közérthetően című szakportál keddi cikkében.
Éghajlatvédelem: 56-ból a 42. helyen vagyunk
Magyarország a 42. helyezést érte el a legfrissebb Éghajlatváltozási Teljesítési Mutatóban (CCPI 2019), amelyet hétfőn tettek közzé Katowicében, az ENSZ 24. klímacsúcsán. A CCPI szerint világszerte romlott az országok teljesítménye - közölte a Levegő Munkacsoport.
Miért dőlnek meg a melegrekordok?
A globális felmelegedés mellett számos más tényező, köztük az igen gyenge nyugat-keleti magas légköri nagysebességű széláramlás és az Atlanti-óceán vízfelszíni hőmérsékletének jelentős megváltozása is okolható azért, hogy az északi féltekén szélsőségesen meleg és száraz időjárás uralkodik hetek óta - vélik klimatológusok.
Rekordot döntött a Föld Órája
Sosem látott rekorddal, 188 ország részvételével tarolt idén a WWF Föld Órája! Magánszemélyek, vállalatok és civil szervezetek világszerte hallatták hangjukat vagy tettek konkrét lépéseket a természet megőrzése érdekében. A világ közel 18 ezer épületének és objektumának fényei hunytak ki.
„Minden ember, minden apró tett számít"
Közeleg a Föld Órája, melynek üzenete megújult: a kezdeményezés fókuszában idén a természeti értékek megőrzése és a fenntartható élet áll. Emellett persze - ahogy eddig megszokhattuk - március 24-én este idén is lekapcsolják Budapest mintegy 260 épületének és objektumának díszvilágítását.
Négy kihívás a jövőért
2018 március 24-én is lesz WWF Föld Órája. Az idei esemény fókuszában a biológiai sokféleség megőrzése áll, valamint az, hogy kapcsolódjunk a Földhöz. Ehhez a lámpaoltáson túl három kihívás teljesítésével lehet csatlakozni.
A környezetvédelemre helyezi a hangsúlyt a Ryanair
„A hatékony üzemanyag-égés lehetővé tette számunkra, hogy szén-dioxid kibocsátásunkat folyamatosan csökkentsük, hogy Európa legzöldebb légitársaságává válhassunk. Ezen túlmenően az utasok már ellensúlyozhatják repülésük „szénköltségét" azzal, hogy a foglalási folyamat végén önkéntes adományt adnak az éghajlat változásával foglalkozó jótékonysági szervezetnek.” - mondta Kenny Jacobs, a Ryanair marketingigazgatója.
És hamarosan a sötétség!
Ahogy az elmúlt több mint 10 évben, úgy március 24-én idén is lesz WWF Föld Órája. A szimbolikus 60 perces sötétség mellett azonban a világ legnagyobb önkéntes akciójának üzenete megújult: a kezdeményezés ezúttal a természeti értékekre hívja fel a figyelmet. A hazai főszervező, a WWF Magyarország izgalmas kihívást indított az esemény alkalmából.
Szomorú előrejelzéseket közölt az Európai Környezetvédelmi Ügynökség
Emelkedő tengerszinttel és egyre szélsőségesebb időjárási jelenségekkel, köztük egyre gyakoribb és intenzívebb hőhullámokkal, áradásokkal, szárazságokkal és viharokkal kell szembenézniük az éghajlatváltozás miatt az európai térségeknek az Európai Környezetvédelmi Ügynökség (EEA) szerdán kiadott jelentése szerint, amely az éghajlatváltozás Európára gyakorolt hatásainak legfrissebb trendjeit és előrejelzéseit vizsgálta és a hatások mérsékléséhez szükséges stratégiákat, intézkedéseket tekintette át.