A világ korallzátonyainak 14 százaléka eltűnt egy évtized alatt

A világ korallzátonyainak 14 százaléka eltűnt egy évtized alatt 

A tudósok arra jutottak, hogy 2009 és 2018 között a világ mintegy 11 700 négyzetkilométernyi korallzátonyt veszített el. Ez több, mint amennyi korall jelenleg Ausztráliában él
A hely, ahol nem hat a korallokra a melegedés

A hely, ahol nem hat a korallokra a melegedés 

Az "óceán Amazonasára" bukkant egy nemzetközi kutatócsoport egy Fülöp-szigeteki tengerszorosban, a térségben ugyanis olyan szuperkorallok nőnek, amelyek jól gyarapodnak a tengervíz magas szén-dioxid-szintje ellenére.
 Jó hír a Vörös-tenger szerelmeseinek

Jó hír a Vörös-tenger szerelmeseinek 

A Nagy-korallzátony koralljai nagyon érzékenyek a környezeti tényezők csekély megváltozására is. Az Ausztrália keleti partjai mentén élő korallállatok már a nyári hőmérsékletnél 1 Celsius-fokkal melegebb víz hatására is elkezdenek kifehéredni, ami a pusztulásuk előjele. Viszont a vörös-tengeri korallok sokkal jobban bírják a tengervíz melegedését – derül ki a Lausanne-i Egyetem kutatásaiból.
Dugonggal akár Ön is találkozhat!

Dugonggal akár Ön is találkozhat! 

Eljött végre az idő, amikor a különlegesre kíváncsi utasoknak nem kell több ezer kilométer repülés után több száz kilométert buszozni, hogy eljussanak Egyiptom legújabb gyöngyszeméhez, Marsa Alamhoz; a Kartago Tours sokévi előkészületet követően, magyar piacon idén elsőként indít charterjáratot közvetlen leszállással a szinte még érintetlen üdülőhelyre. Ahol nem mellesleg a dugonggal szintén ismerkedhetnek. Róla majd később!

Természetkárosítót fogtak a reptéren 

Nyolcvan kőkorallt találtak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei a budapesti Liszt Ferenc repülőtéren egy román állampolgár csomagjában.

Tömegesen pusztulnak a korallok az Indiai-óceánban 

Tömegesen pusztulnak a korallok Délkelet-Ázsiában és az Indiai-óceánban - ausztrál tengerkutatók szerint a helyzet több mint egy évtizede nem volt ennyire súlyos.

Csigák veszélyeztetik Egyiptom turizmusát 

Egy apró tengeri csiga tetemes károkat képes okozni a korallzátonyokon – állapították meg új-zélandi kutatók. A pusztítás mértéke meghaladja az éghajlatváltozás vagy a korallfehéredés okozta rongálást.
Feliratkozás a Turizmus Online hírlevelére

Álláshirdetések

Munkatársat vagy munkát keres?

Adja fel hirdetését a Turizmus Online portálon, a turisztikai szakma honlapján! Leendő kollégái is minket olvasnak - válasszon csomagjaink közül!