Indulnak az EL AL nemzetközi járatai Izraelből

Amint az izraeli kormány jóváhagyja, akkor az EL AL légitársaság hétfőtől elkezdi nemzetközi járatainak fokozatos újraindítását.

Mint közleményükben írják, a légitársaság már készül az első indulásokra, és a következő órákban minden érintett utas pontos tájékoztatást kap a részletekről.

A szombat esti online regisztrációs lehetőség megnyitása óta mintegy 25 000 utas nyújtott be utazási igénylést az légitársaság hivatalos honlapján.


Fotó: EL AL/Facebook

Mint hangsúlyozzák, az izraeli kormány által meghatározott keretrendszer értelmében egy járaton legfeljebb 50 utas utazhat. Továbbá minden Izraelből induló utas vállalja, hogy az indulást követően legalább 21 napig nem tér vissza az országba, a jelenlegi előírások szerint.

A következő városokba indulnak a járatok a tervek szerint:

Első körben nyolc fontos nemzetközi célállomásra indítanak járatokat:

  • Larnaca

  • Athén

  • Róma

  • Párizs

  • London

  • New York

  • Los Angeles

  • Bangkok

Az izraeli légitársaság és leányvállalata, a Sundor utasai – akiknek 2025. június 13. és 30. között törölték az izraeli indulású járatát, és most áthelyezik őket az új járatokra – nem fizetnek kiegészítő díjat, amennyiben az új célállomás ugyanabban a földrajzi régióban található (Európa, USA, Távol-Kelet).

Azok számára pedig, akik új jegyet vásárolnának, a légitársaság a fix egyirányú árakat kínál gazdasági osztályon (LITE jegy, az amerikai járatokon CLASSIC csomag poggyásszal):

Mint hozzáteszik, az új járatok indítása fontos lépés az izraeli légi közlekedés újraindításában, és

céljuk, hogy minél több izraeli állampolgár biztonságos és átlátható módon tudjon külföldre utazni a következő hetekben.


Új vezető az AVIAREPS feltörekvő üzletágánál

Új vezető az AVIAREPS feltörekvő üzletágánál 

Egy régi szakembert bíztak meg a hajózási részleg globális vezetői feladatával.
 Miért éri meg jobban repülni, mint vonatozni?

Miért éri meg jobban repülni, mint vonatozni? 

Az elmúlt években a repülés sokak számára nemcsak elérhetővé, de sok esetben a legolcsóbb utazási móddá vált.
Befolyásolja a repjegy árát a keresési előzmények törlése?

Befolyásolja a repjegy árát a keresési előzmények törlése? 

Úgy tartják, a légitársaságok vagy a foglalási oldalak követik a kereséseinket, hogy így emeljék az árakat. De vajon van ennek valóságalapja?
Nem lesz egyszerű elővárosi vonattal közlekedni

Nem lesz egyszerű elővárosi vonattal közlekedni 

Június 21-étől július 27-ig jelentősen változik a közlekedési rend az esztergomi, a szobi és a veresegyházi vonalon a rákosrendezői állomáson pályafelújítása miatt.
Budapest Airport: itt a nyári csúcsforgalom

Budapest Airport: itt a nyári csúcsforgalom 

Rekord utasforgalom várható az idei nyáron a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren, amelyre a Budapest Airport már tavaly ősszel megkezdte a felkészülést.
Új VIP terminál a máltai repülőtéren

Új VIP terminál a máltai repülőtéren 

4,5 millió eurós beruházással újult meg a máltai repülőtér VIP vendégterminálja.
Az Emirates és az Uber stratégiai együttműködést írt alá

Az Emirates és az Uber stratégiai együttműködést írt alá 

A felek egy gördülékeny foglalási rendszer kialakításán dolgoznak együtt.
Íme, Nyugat-Európa legjobb légitársasága

Íme, Nyugat-Európa legjobb légitársasága 

A francia légitársaság egymást követő ötödik évben lett a legjobb nyugat-európai légitársaság az utasok visszajelzése alapján készülő listán.
Ryanair: Évek óta figyelmeztettünk a Boeing problémáira

Ryanair: Évek óta figyelmeztettünk a Boeing problémáira 

A Ryanair vezérigazgatója, Michael O’Leary élesen bírálta a Boeing gyártási gyakorlatát, miután lezuhant az Air India Dreamliner repülőgépe.
A Wizz Air felfüggeszti a Dubaj és Abu-Dzabi felé induló járatait

A Wizz Air felfüggeszti a Dubaj és Abu-Dzabi felé induló járatait 

A légitársaság a kialakult helyzet miatt július 3-tól szeptember 15-ig felfüggeszti ezeket a járatpárokat.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.