A rendezvény az EduTech Hungary és a Gapa Terasz és Parkerdő szervezésében, immár harmadik alkalommal kerül megrendezésre, különleges figyelemmel a családközpontú megközelítésre és a digitális gyermekjóllét támogatására.
A március 29–30-án megrendezett második „Alfáktól Omegáig” konferencia és családi nap több száz résztvevőt vonzott Balatonfüredre. A rendezvényen szakértők, kormányzati szereplők, pedagógusok és szülők osztották meg tapasztalataikat a tavaly szeptemberben bevezetett okostelefon-korlátozás iskolai hatásairól és eredményeiről, valamint az innovatív oktatási módszerek és újító megoldások szerepéről a gyermeknevelésben.
Fotó: EduTech Hungary Zrt.
A résztvevők akkor is közösen keresték a választ a digitális gyermekkor kihívásaira ezúttal, a június 1-jei eseményen, ezt a gondolatot folytatják most tovább fesztivál hangulatban, még több élményponttal és családi élménnyel és kiemelten körbe járva a szülői minta jelentőségét.
Fókuszban a gyermekjóllét, a szülői támogatás és a kamaszkor kihívásai
A program a 0–14 éves korosztály családi életét érintő aktuális kérdésekre reflektál: hogyan segíthetjük a gyermekeket abban, hogy tudatosan kezeljék a digitális eszközök világát, és milyen segítséget kaphatnak a szülők a kamaszkor kihívásainak megértésében.
A szervezők célja, hogy a résztvevők valódi tapasztalatokat cseréljenek, új szempontokat ismerjenek meg, és közösen keressenek gyakorlatias válaszokat a hétköznapi dilemmákra.
Élményalapú tanulás, természetközeli környezetben
A programokban a szülők hasznos tanácsokat és inspirációt, a gyerekek pedig felszabadult játék lehetőségeket és kreatív kihívásokat kapnak. A Gapa Terasz és Parkerdő alkalmas arra, hogy a programok során a mozgás, a tanulás, a szórakozás és a közösségi együttlét szervesen összekapcsolódjon.
Fotó: EduTech Hungary Zrt.
Több mint 20 interaktív élménypont várja a családokat, köztük erdei akadálypálya, promramozósarok, táncfoglalkozás, drónfoci, fenntarthatósági kalandtúra, mesemeditáció.
A program részeként meghívott szakértők részvételével kerekasztal-beszélgetésre is sor kerül. A beszélgetés során pszichológiai, médiatudományi, családpedagógiai és digitáliskultúra-szakértői nézőpontból világítjuk meg, hogyan hat a digitalizáció a család működésére és a szülő-gyermek kapcsolatra. Cél, hogy a látogatók ne csak új ismereteket kapjanak, hanem valódi válaszokat is találjanak a mindennapi kihívásokra – közérthetően, gyakorlatiasan, öszintén.