Jó hír: két díjmentes kézipoggyász lehet hamarosan a fedélzeten

Az Európán belül utazó utasok számára megengedhető kell legyen egy személyes tárgy – például kézitáska, hátizsák vagy laptop – mellett egy kis kézipoggyász díjmentes felvitele a fedélzetre, feltéve, hogy annak súlya és mérete megfelel a biztonsági előírásoknak.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Ezek a szabályok jelenleg légitársaságonként és országonként eltérőek, a javasolt szabályozás most egységesítené az eljárást. Az utasok számára a keddi szavazás bíztató lehet,  ám a javaslat még nem lépett életbe: az Európai Parlament teljes plénumának és az uniós tagállamoknak is jóvá kell hagyniuk az intézkedést, derült ki a thelocal.com cikkéből.

A légitársaságok ugyanakkor bírálják a döntést, és azt állítják, hogy a szabályozás korlátozná a fogyasztók választási szabadságát, és végső soron magasabb költségeket róna azokra az utasokra, akik nem igényelnek extra poggyászt, és nem szeretnék, hogy az alapjegy ára ezeket is tartalmazza.


Fotó: Depositphotos

A javasolt változtatások kitérnek arra is, hogy a gyermekeket mindig a kísérő felnőtt mellett kell majd elhelyezni, és pontosabban szabályoznák a fogyatékkal élő utasokat, illetve segítő állatokkal utazók jogait. Az előterjesztést készítő olasz képviselő, Matteo Ricci ennek kapcsán így fogalmazott: 

„Az új szabályok célja, hogy minden utast megvédjenek, különös figyelmet fordítva a fogyatékossággal élőkre és a csökkent mozgásképességű személyekre, valamint hogy pontosítsák a díjmentes kézipoggyász fogalmát.”

Ezeken túl pontosítanák az utazási irodák és a jegyértékesítők szerepét a visszatérítésekkel kapcsolatban, például ha a járatot törlik vagy késik. E javaslat szerint a cégeknek már a foglaláskor tájékoztatniuk kell az utasokat a repülőjegy teljes áráról, a közvetítési vagy szolgáltatási díjakról, valamint a visszatérítési eljárásról.

A visszatérítés lebonyolítása legfeljebb 14 napot vehet igénybe. Ha a határidő lejár, a légitársaság köteles az összeget 7 napon belül visszatéríteni az utasnak.


MÁV-csoport: késések a balatoni vasúti vonalakon

MÁV-csoport: késések a balatoni vasúti vonalakon 

A veszprémi vonal InterCity vonatai (Bakony, Göcsej) csak Székesfehérvárig közlekednek.
Már működik Zugló repülőgépzaj-mérő állomása

Már működik Zugló repülőgépzaj-mérő állomása 

Előrelépés a repülőgépek okozta zajterhelés nyomon követésében.
Búcsú a budapesti parkolóautomatáktól

Búcsú a budapesti parkolóautomatáktól  

A Fővárosi Közgyűlés még a 2024. november 27-i ülésén döntött a parkolóautomaták kivezetéséről a parkolási rendelet módosításával.
Startol az Etihad Rail személyszállító járata

Startol az Etihad Rail személyszállító járata 

Fontos mérföldkőhöz érkezett az Egyesült Arab Emírségek régóta várt országos vasúti hálózatának fejlesztése.
Keresztül-kasul bejárható idén nyáron egy ország 50 euró alatti összegért

Keresztül-kasul bejárható idén nyáron egy ország 50 euró alatti összegért 

Hollandia 49 euróért megvásárolható nyári vasúti bérlettel ösztönzi az idei csúcsszezonban a belföldi turizmust.
Lassítanak a vonatok és a HÉV-szerelvények

Lassítanak a vonatok és a HÉV-szerelvények 

A sebességkorlátozásra azért van szükség, mert a sínek hőmérséklete 50 fok fölé emelkedik a hőségben.
Járatnyitás Budapestre

Járatnyitás Budapestre 

Bristolból, Liverpoolból és Belfastból is indulnak új járatok.
Friss pénzügyi éves jelentés a Wizz Airtől

Friss pénzügyi éves jelentés a Wizz Airtől 

Rekordalacsony kibocsátással zárta a 2026-os pénzügyi évét a légitársaság.
Fellélegezhetnek, akik az M1-esen közlekednek

Fellélegezhetnek, akik az M1-esen közlekednek 

Rövidebb terelések jöhetnek az autópályákon.
Pénteken országszerte zárva a kis benzinkutak

Pénteken országszerte zárva a kis benzinkutak 

A Független Benzinkutak Szövetsége (FBSZ) bejelentette: pénteken több független benzinkút országszerte zárva tart.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.