A bankszektor legismertebb alapfeladata a fenntartható gazdasági fejlődés finanszírozása, melyet leghatékonyabban tiszta piaci versenyben tud biztosítani
– áll a Magyar Bankszövetség legfrissebb közleményében.
Mint laptársunkban a kiadott közlemény alapján hozzáteszik, a működési hatékonyságot növelő beruházások megvalósításához, a magasabb minőségű, illetve kevesebb energiát felhasználó termeléshez a vállalatoknak jellemzően jelentős összegű, kitermelhető árazású bankhitelre van szükségük. A vállalati szférából a mikro-, kis- és középvállalatok azzal tűnnek ki, hogy működésük a gazdaság valamennyi területét áthatja, így az innovációban, jelentős számú munkaerő alkalmazásában, a rugalmasságban, a piaci rések betöltésében nélkülözhetetlen szerepet játszanak.
Mindezek érdekében, jelentős kormányzati támogatással lett sikeres és népszerű a magyar mikro-, kis- és középvállalkozások körében a Széchenyi Kártya különböző hitelkonstrukciói. Ezen termékek értékesítését a programban résztvevő bankok a KAVOSZ szabályzataiban meghatározott feltételek mellett, annak előszűrése és közvetítése alapján, a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. és az AVHGA garancia nyújtása mellett végzik.
Annak érdekében, hogy az újonnan folyósított Széchenyi Kártya folyószámlahitel, turisztikai hitel, beruházási hitel, agrár beruházási hitel, likviditási hitel és lízing ügyletek növekedése folytatódjon, a résztvevő bankok és a KAVOSZ, a kormányzati előzményekhez – miszerint a Demján Sándor Program keretében 2024. november 01-től már 3,5 százalékon elérhetőek a beruházási típusú Széchényi kártya termékek – csatlakozva biztosítják, hogy a részletezett hiteltermékek után fizetendő kamatok 2025. március 1-jétől kezdve egységesen 0,5 százalékkal csökkenhessenek.