Mint arról a Turizmus Trend egy korábbi számában beszámoltunk, az állam MNV Zrt-n, valamint egy kifizethetetlen környezetvédelmi bírságon keresztül einstandolta a valaha a magyar sportrepülés mekkájának nevezett egyébként állami tulajdonú Hármashatárhegyi reptér üzemeltetését az eddigi üzemeltető Műegyetemi Sportrepülő Egyesülettől (MSE).
A könyvelési elmaradások számonkérését követő szerződésbontást végül a Közép-Duna-völgyi Környezetvédelmi és Természetvédelmi Felügyelőség fejelte meg egy 156 milliós bírsággal (alig pár hónappal az eredetileg kiszabott 16 millió után), mely egy sportrepülő egyesület számára vállalhatatlan összeg. Az már csak hab volt a tortán, hogy a Nemzeti Közlekedési Hatóság június elején visszavonta a reptér működési engedélyét.
Seszták Miklóst a jobbikos Staudt Gábor faggatta, ugyan árulná már el "kinek az érdeke hogy koncepciós eljárással felszámolják a közel százéves hagyományokkal rendelkező hármashatárhegyi sportrepülést?"
A költői kérdésre sokan többféle választ sejtenek. Mindenesetre Seszták Staudtnak írásban adott válaszában állította: az MNV-nek nem célja a sportrepülői tevékenység megszüntetése, az ingatlanok átminősítéséről sem született döntés, és nem született a Hármashatárhegyi repülőteret érintő megvalósíthatósági tanulmány sem.
Mint arról az MTI beszámolt, a miniszter hangsúlyozta, hogy a kormány csak a vagyonkezelési szerződés felmondása érvényességének elbírálása és az ingatlanok birtokbavétele után rendelkezhetne a jövőbeli hasznosításról. Az „akkor is elveszem, ha nem adod” módszer azonban egyelőre nem járt teljes sikerrel. A birtokbavétel a pilóták által indított jogi procedúra miatt nem lehetséges. Az MSE továbbra sem adta át a 4,7 milliárd forint forgalmi értékű területen álló kb 16 milliót érő ingatlanokat.
Némiképp ellentmond Seszták válaszának, hogy az MNV Zrt. a területet úgymond a turistáknak kívánta teljes egészében visszaadni. A turisták „mostoha” hármashatárhegyi viszonyairól lapunkban már beszámoltunk.
Az Ultrakönnyű Repülésért Sportegyesületet kerestük a Magyar Repülőszövetség (MRSZ) tagszervezeti között, de csak hasonló nevűt találtunk: Ultrakönnyű Repülők Sportegyesülete. Keresésünkre azonban különböző kuponos oldalakon tűnt fel motoros sárkányos repüléseket hirdetve a hasznosításra igényt benyújtó egyesület. A budapesti Kárpát utcában bejegyzett egyesületnek weboldala nincs, de van egy nem található facebook profilja, illetve egy másik kuponos oldalról egy verpeléti helikoptergyártó cég - Hungaro Copter Kft. - oldalára navigálhatunk.