16,5 százalékkal több aktív foglalás van szeptember-november időszakra, mint tavaly ugyanekkor. Gyula, Hajdúszoboszló és Zalakaros a legnépszerűbb úti célok a következő hónapokban.
A válaszadók csaknem fele megy szabadságra ősszel és 43 százalékuk tervez üdülést. 16,5 százalékkal több aktív foglalás van a szállásfoglaló portál rendszerében szeptember-november időszakra, mint tavaly ilyenkor.
A szeptemberi foglalások 21 százalékkal, az októberiek 14 százalékkal magasabbak az előző évinél, viszont jelenleg a novemberi 22 százalékkal elmarad 2019-hez képest. “Nem mernek az emberek nagyon előre tervezni, inkább közelebb eső időpontokra foglalnak most szívesebben, és az utolsó pillanatos utazások is gyakoriak” – ismertette a részleteket Kelemen Lili sajtószóvivő.
A legkeresettebb úti célok a fürdővárosok, mint Gyula, Hajdúszoboszló, Zalakaros, Eger és Hévíz. Szintén népszerű települések még Siófok, Egerszalók, Visegrád, Nyíregyháza és Miskolctapolca is a vendégek körében. „A fürdők látogatása mellett kedvez az időjárás és a színátmenetes természet a kirándulóknak, túrázóknak, de kedvelt elfoglaltság a térség nevezetességeinek felkeresése is” – adott tájékoztatást a programlehetőségekről Kelemen Lili. A következő hónapokban az átlagos foglalási érték 65 ezer forint.
Az őszi utazás azok körében is népszerű, akik már nyaraltak, és azoknál is, akik valamilyen okból kifolyólag nem vakációztak. Az adatok szerint a foglalások többsége (43%) két éjszakára, minden ötödik 3-ra, 18 százalékuk pedig egy éjre szól. Az apartmanok (27%), a vendégházak (19%), a panziók (17%) és a 3 csillagos hotelek (17%) a legkeresettebb szállástípusok.
Erősen megoszlik, kinek mennyi fizetett szabadsága maradt még az idén. A koronavírus-járvány miatt munkáltató kérésre a válaszadók 44 százalékának ugyan nem kellett szabadságot kérnie, de körülbelül minden tizedik embernek 6-10 napot, 8 százalékuknak 1-5 napot kellett kivennie. Ugyanakkor tévhit, hogy az embereknek nem maradt szabadsága: bár a portál felmérése nem reprezentatív, de válaszadók 27 százaléka még 6-10, 17 százaléka 11-15 fizetett szabadsággal rendelkezik, minden tizedik pedig 16 vagy több nappal gazdálkodhat. Utóbbival megegyezik azoknak az aránya is, akiknek 1-5 nap szabadságot kell beosztaniuk az idei év hátralévő részére.
Forrás: Szállás.hu