A szálloda a gébárti fedett termál mellett épülne fel, a fürdőtulajdonos Kalor Zala Kft. beruházásában. A cég ügyvezető igazgatója, György Zoltán a csütörtökön tartott gazdaságfejlesztési és turisztikai konferencián mutatta be a létesítmény terveit. Elöljáróban hangsúlyozta, hogy már több, mint tíz éve tervezik az egerszegi szállodaépítést, de az országos és a várospolitika, valamint a régió viszonyulása most teszi lehetővé a megvalósítását - írja a Zalai Hírlap.
Nem hagyományos wellness szállodában gondolkodnak, arról négy éve lemondtak. Olyan turisztikai létesítményt, 114 szobás szállodát építenének, amely a munkahelyi stressz kezelését tekinti fő feladatának, s amellett, hogy ehhez kapcsolódó szolgáltatásokat nyújt, a szegedi egyetemmel együttműködve tudományos kutatások helyszíne lesz. Azt vizsgálnák, hogyan enyhíthetők a stressz hatásai wellness- és termál programokkal.
A négyszintes, építészetileg György Zoltán megfogalmazása szerint a zalai kastélyokat idéző szállodában a 114, nem egy kaptafára készülő szobán kívül két lakosztály lesz az elképzelések szerint csillagvizsgálóval. Konferenciatermet is kialakítanának, valamint kardiológiai, szemészeti, fogászati, bel- és bőrgyógyászati rendelőt. A szállodától elkülönülve szaunablokk épülne nyolcfajta (finn, infra-, aromaterápiás...) szaunával. Ebbe az épületbe gyógyászati-, masszázsrészlegek és vízágyas pihenőket is terveztek. A szaunavilágot egy körfolyosó, úgynevezett termálsétány kötné össze a szállodával, vázolta az ügyvezető, s úgy számolt, hogy 60 százalékos kihasználtság mellett évi 50 ezer vendéget fogadna a szálloda. A látogatók pollenmentes környezetben, bioélelmiszerből készült ételeket fogyasztva pihenhetnének, hangzott el a turisztikai konferencián.
Az ügyvezető szerint a geotermikus energiát hasznosító stresszklinika példaértékű beruházás lesz, s akár tízszeresére is növelheti a zalaegerszegi vendégéjszakák számát. A fejlesztésre pályázatot szeretnének benyújtani. (forrás: Zalai Hírlap - Szabó Judit)