A Hotel Nemzeti Budapest több mint 100 éves komoly történelme alatt erősen kötődött a művészetekhez, amit tavaly decemberi nyitása óta kiemelten hangsúlyoz és a művészeti élet aktív szereplője, több művészeti ág találkozásának színtere kíván lenni. Kedd este a zene és a festészet voltak a főszereplők, hiszen Makláry Kálmán kortárs festőművész kiállításmegnyitóján Havasi Balázs zongoraművész volt az est díszvendége, aki nagy rajongója a festő munkásságának. A közös a két művész életében és munkásságában pedig az, hogy a zene és a festészet mindkettejük esetében elválaszthatatlanok.
Makláry Kálmán sajátos festészetét hasonlították már Chagall, Kafka és Gulácsy Lajos világához is. A Hajdúszoboszlón született, kezdetben professzionális zenészként dolgozó festő alkotásai egyszerre zeneiek és építészetiek, lendületesek és visszafogottak, valóságosak és álomszerűek. „Makláry Kálmán, kevesen tudják, több hangszeren játszik” – mondta Ledényi Attila a megnyitón arra utalva, hogy a zenei múlt, és képletesen a sokszínűség a képek hangulatában is visszaköszön. Az Európa-szerte és a tengerentúlon is bemutatkozott művész sajátos képzőművészeti közelítéssel értelmezi és mutatja be a bennünket körbevevő világ mélységét, szellemiségét, misztikumát. Makláry Kálmán „nem megfontolt művész, hanem őszinte”, művészete „inkább robban, minthogy elfojtaná magában az indulatot” – tette hozzá az Art Market igazgatója.
Havasi Balázs klasszikus kortárs zeneszerző és zongoravirtuóz szintén a művészeti ágak egybeolvasztásának a híve. A négyéves kora óta zongorán játszó művész hatalmas érdeklődéssel kísért estjeit a mai kor emberének igényeihez alakítja. A csak rá jellemző, egyszerre populáris és klasszikus stílus tömegeket vonz a koncerttermekbe világszerte.
A Hotel Nemzeti Budapest falai kedd óta ismét a kortárs budapesti művészet szolgálatába álltak. Az első budapesti MGallery szálloda nem titkolt célja, hogy a fővárosi kulturális és művészeti élet megkerülhetetlen helyszíne legyen.