A legnépszerűbbnek idén is a klasszikus, 65 km-es tókerülő táv bizonyult, amelyre csaknem 1200 nevezés érkezett. Az idei év nagy újdonsága, a legelszántabb bringásoknak szóló 100 km-es táv, amely mintegy 400 résztvevőt vonzott.
Fotó: Nemzeti Sportiroda
Ez a kihívás, amely a határok feszegetéséről és a természet közelségéről szólt, egy fél tókör után egy 38 km-es kitérő kört tartalmazott, majd körülbelül a 70. km után tért vissza a vízhez, hogy a bringások teljesíthessék a teljes kört.
A rövidebb, elsősorban családok által kedvelt 28 km-es túrán 250-en vettek részt.
Az eseményre az ország 350 különböző településéről érkeztek résztvevők. A bringások egynegyede Budapestről, 20 százaléka Pest vármegyéből érkezett. A Tisza-tóhoz közeli vármegyék is aktívan képviseltették magukat: Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyéből a résztvevők 17 százaléka, míg Hajdú-Bihar, Heves és Jász-Nagykun-Szolnok vármegyékből összesen 15 százalék érkezett. A nemek arányát tekintve a mezőny 70 százaléka férfi, 30 százaléka nő volt. Az esemény névadó támogatója, a BorsodChem 150 fővel vett részt az eseményen.
Fotó: Nemzeti Sportiroda
Az esemény legidősebb résztvevői a 65 km-es távon induló, budapesti Bohák Kálmán (81) és Surányi Ilona (71) voltak. Az új, 100 km-es táv legidősebb teljesítője a szintén budapesti Dr. Küzdy Gábor (71) volt. Különleges színfoltja volt a mezőnynek Halápi Sándor veterán kerékpáros, velocipéd világbajnok, aki muzeális velocipédjével – nem először – teljesítette a 65 km-es távot.
ATour de Tisza-tó közösségi kerékpártúra, minden távon felvezető motoros haladt a mezőny előtt maximum 30 km/órás sebességgel, így biztosítva a kellemes és biztonságos tempót mindenki számára.