Tény, idén is sokan fognak a szigeten aludni, mégpedig újfajta módon: bérelni is lehet sátrat, hogy ne kelljen cipelni magukkal a látogatóknak. Ez a sátor airbnb.
A Wizz Airrel érkezőknek plusz segítséget jelent, ha az utasuk a fesztiválra jön, és hoz magával sátrat, az nem számít plusz kilónak
– hallhattuk a tájékoztatón. Minderre azért is volt szükség, mert
az egy hét alatt keletkezett hulladékhalmaz zöme sátrakból szokott állni – sokan egyszerűen ott hagyják a földön, amiben aludtak, hogy visszafelé ne cipeljék a gépen.
Fokozni a vendégélményt
Tavaly körülbelül 430 ezren látogattak ki a Hajógyári-szigetre, ami 30 ezerrel kevesebb a 2022. évi látogatói számnál.
A cél idén a látogatószám növelése mellett a vendégélmény fokozása, jobbá tétele, ami igen összetett fogalom. Ez nemcsak azt jelenti, hogy sztárokból nem lesz hiány – bizonyára nagy érdeklődés kíséri Kylie Minogue, valamint a hazai előadók közül, Azahriah koncertjét.
A világ 56 országából érkeznek fellépők, és feltehetően nem lesz kevesebb azon országok száma sem, amelyek állampolgárai ellátogatnak a Szigetre - egyúttal, talán életükben először.
A kiegészítő, szabadidős programok, nappali aktivitások kínálata idén is gazdag, de bemutatkoznak civil szervezetek, és szinte minden művészeti ág képviselteti magát. A vendégeket egy új Welcome Zone fogadja majd, ami azon túl, hogy találkozási pont, megújult fesztiválközpontként üzemel.
A K-híd kulcskérdés
A közlekedés és a K-híd áteresztő képessége gond szokott lenni, ezen idén úgy segítenek, hogy összehangolják a taxik, hajók és tömegközlekedési eszközök érkezését-indulását.
Fontos újdonság a shuttle járat, amely a Margit-híd budai hídfőjéhez fuvarozza azokat, akik már hazafelé vennék az irányt.
Tavaly a legnagyobb kihívást az jelentette, hogy a már régóta felújításra szoruló, így az áteresztő képességében biztonsági okokból visszafogott K-hídon, a világsztárok koncertjei után, a látogatók kiengedése lelassult.
Sajnos a K-híd felújításáról továbbra sincsenek biztató hírek, csak ígéretek, ezért a tömegirányítás terén igyekszünk újabb megoldásokat bevezetni, hogy a koncertélményt ne írja felül a sorban állás
– hangzott el a tájékoztatón.
Ezért a Nagyszínpad táncteréről egy új útvonalon irányítják a közönséget a kijárat felé. Több helyen lesznek olyan digitális információs táblák, ahol valós idejű adatokkal tájékoztatják a közönséget, hogy egyes útvonalakon mennyi idő alatt lehet a kijáratot, vagy a taxikat elérni. A nagy érdeklődésű fesztiválnapokon - igény szerint - a H-híd irányába is megnyitják a gyalogos forgalmat, elkerülve a torlódást.
Maximált menüárak?
A híd áteresztő képessége mellett tavaly a magas ételárakra volt panasz. Ezen úgy próbálnak segíteni, hogy maximálják bizonyos menük árát. Az ételt is kínáló helyeknek minimum egy, ún. pénztárcabarát ételt kell kínálniuk, ezeket a szervezők előre egyeztetik a vendéglátósokkal, és folyamatosan ellenőrzik. Jelenleg folynak az egyeztetések a vendéglátósokkal.
Egyrészt arra kértük a partnereinket, hogy általában a tavalyinál alacsonyabb árak legyenek az irányadóak, másrészt a „budget-friendly” ételeknél a megfizethetőség és a tartalom a látogatók elégedettségét szolgálja. A sült krumpli-szósz kombó nem alternatíva
– emelte ki Kádár Tamás, a Sziget főszervezője.
A Sziget, napi 95 ezres befogadó képességével Magyarország 10. legnagyobb „városa” ezekben a napokban. Ezért „segítő zónákat” hoznak létre, ahol nyugodt körülmények és szakmai segítség várja azokat, akik esetleg pánikroham, vagy bármilyen mentális és pszichés probléma miatt kérnek segítséget. Az egészségügyi ellátás részeként “védőhálót” igyekeznek biztosítani, amely a krónikus egészségügyi problémával élők – köztük mozgáskorlátozottak, cukorbetegek vagy gyógyszerszedésre kötelezettek. - számára is biztosítja a szórakozást.