A tavaly a Szigeten bemutatkozott ArtZone programsorozaton augusztus 11. és 18. között hazai és nemzetközi művészek, művészeti iskolák és alkotócsoportok tartanak kiállításokat és kreatív workshopokat a fesztiválra látogatóknak.
A programok a teljesség igénye nélkül:
Az ArtZone-ba való belépéskor a Kapusátorban Králl Szabolcs rozsdás, korrodált, ipari világát ismerhetik meg a látogatók meg Koós Árpáddal közös kiállításán. Krállékkal szemben Szombat Éva és Vida Vera interaktív Boldogság című kiállítása lesz látható.
A Kapusátorból esténként kilépve az a Berlinben nagy sikert aratott installációt láthatjuk, amelyben Be Rit német vizuális művész az újra aktuálissá vált „Menjek vagy maradjak?” kérdésre keresi a válaszokat a berlini fal leomlásának 25. évfordulója alkalmából.
A Sziget régi partnereként tér vissza a Bódis Barnabás által vezetett Magyar Mozgó Képtár. A programon festhetünk akár fák közé kifeszített anyagra, festethetjük magunkat, követhetjük Hervé-Lóránth Ervin szobrászati projektjének alakulását, zenét hallgathatunk, táncolhatunk, csak úgy nézelődhetünk vagy hallgathatunk, és az alkotásba is bármikor bekapcsolódhatunk.
Régi szereplőként tér vissza az Agora csoport is, Győrffy Sándor és az általa vezetett hazai és nemzetközi képzőművészek Szigetre kitelepült alkotótábora.
A budapesti kreatíviskolák közül képviselteti magát a francia–magyar vizuális iskola, a Visart, és az egyik legismertebb képző- és iparművészeti szakközépiskola, a Kisképző. Diákjaik segítségével az iskola profiljának megfelelő workshopokon vehetünk részt. A Jurányi Ház Kréta Galériájában bármit rajzolhatunk a hatalmas fatáblákra. Ebben a sátorban található Magyarország Kocsi Olga által megalkotott „mű-védőszentje”, Holy Olga kiállítása.
Akiket inkább a művészet elméleti oldala érdekel, azoknak szól a cARTc Egyesület sátra, ahol panelbeszélgetéseket szerveznek változatos témákban.
Az Art Moments fesztivál az ArtZone-ba is beköltözik az idén. Abu Dhabinak jut kiemelt szerep az idei AMS fesztiválon.
A képzőművészeten kívül a dizájn is fontos helyen szerepel az ArtZone programjában. A Medence Csoport RE+Concept workshopján molinóból készíthetünk táskákat, a Szövetség ’39 BETON workshopján betonékszert vagy akár betonsütit önthetünk magunknak. A Design Pop Up Store-ban az Ooh my deerrel és a Botanikával ismerkedhetünk meg. Előbbivel újrahasznosított anyagból készíthetünk divatos textilékszereket, utóbbival virágos fejdíszt álmodhatunk magunknak. A Bigyó Művekkel cukorkaszínű üvegékszereket gyárthatunk, a nagyobb bulik hajnalára pedig Mylo Pillow szempárnát készíthetünk. A belvárosból a Paloma is kitelepül a Szigetre. Sátrukban az ott rezidens tervezők workshopjain vehetünk részt.
Forrás: Kreatív Online