A TKI index ez év májusában +4 ponton áll - ez azt jelenti, hogy az ágazat szereplői a helyzetüket pozitívnak értékelték.
A szálláshely-szolgáltatásban 5 ponttal +3 pontra csökkent az index, a vendéglátásban nem változott (-2 ponton stagnált), míg az egyéb turisztikai szektorban 3 ponttal +13 pontra javult. Utóbbi alszektorban immár harmadik hónapja javul az index, s megközelítette ezzel a tavaly márciusi maximumát (+14 pont)
Továbbra is helytálló, hogy a szolgáltatási szektor és benne a turizmus konjunktúrája pozitív irányban egyre jobban elválik a gazdaság többi szektoráétól.
A TKI index májusban meghaladta a GKI EU számára végzett konjunktúra kutatásában mért szolgáltatási szektor konjunktúraindexét (+1 pont), illetve jóval meghaladta a nemzetgazdasági átlagot képviselő GKI üzleti bizalmi indexet (-9 pont). Magasabb volt az ipar (-11 pont) és a kereskedelem (-13 pont), valamint jóval magasabb az építőipar (-19 pont) indexénél.
Amennyiben a 2024 májusi TKI indexet összevetjük az egy évvel korábbival, akkor növekedés tapasztalható.
Az alszektorok közül az egyéb turisztikai szektor indexe javult jelentősen éves összehasonlításban, míg a vendéglátásé közepes, a szálláshely-szolgáltatásé pedig kis mértékben. Minden méretcsoportban javulás vagy stagnálás következett be 2023 májusához képest, míg a TKI alindexei közül három javult, kettő pedig romlott az elmúlt egy év alatt.
A következő három hónapban várhatóan jelentősen bővül a kereslet a turisztikai ágazatban igényelt munkaerő iránt.
A turizmus foglalkoztatási várakozás indexe (+13 pont) 2024. májusban meghaladta a szolgáltatási szektorra számított index értékét (+6 pont), ennél jobban a nemzetgazdasági átlagot (-2 pont) és a kereskedelem (0 pont) indexét, még jelentősebben az ipar és az építőipar indexét (-7, illetve
-5 pont).
Az üzleti tevékenység eredményének indexe a jelenhez képest a következő három hónapra továbbra is nagyon magasan, +23 ponton áll, ami az ágazat gyors alkalmazkodóképességét bizonyítja.