A kormány döntése értelmében az SZKP Kríziskonstrukciói folyamatosan igényelhetők maradnak 2021. első félévében is. A Széchenyi Turisztikai Kártya szeptember 21. óta segíti az turizmus-vendéglátás ágazati szereplők talpon maradását. Különlegessége, hogy rendkívül előnyös hitelkonstrukciót biztosít kifejezetten turisztikai vállalkozások számára, a COVID-járvány kedvezőtlen hatásainak mérséklésére.
Az új hiteltermék a Széchenyi Kártya Program termékpalettáján, a KAVOSZ Zrt. koordinálása mellett érhető el. A vállalkozások hitelhez jutását ezen konstrukcióban a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. készfizető kezességvállalása segíti. A vállalkozásnak a támogatással csökkentett nettó kezességi díjat szükséges megfizetniük, miközben a legfeljebb 250 millió forintos hitelösszeg szabadon felhasználható, akár bérre vagy működési költségekre is fordítható.
"A vállalkozói visszajelzések alapján úgy látjuk, az újonnan bevezetett konstrukciók a vállalkozói igényekre megfelelő választ nyújtanak, hiszen országosan kiemelt az érdeklődés, a mikro-, kis és közepes méretű vállalkozások kevesebb mint 7 hónap alatt, közel 28 ezer hitelkérelmet nyújtottak be, összesen 874 milliárd forint hitelösszegben" – tudatta Krisán László, a programot koordináló KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója. Arról nincs nyilvános információ, hogy ezeket a benyújtott hitelkérelmeket milyen arányban utasítják vissza.
Kovács Istvántól, a RP Busz Travel Kft. szakmai vezetőjétől megtudtuk, buszos vállalkozásuk megmentése miatt beadott Széchenyi Turisztikai Kártya hitelkérelmüket azzal az indokkal utasították vissza, hogy idén jelentősen csökkent az árbevételük. A 2008 óta működő vállalkozás 2020 előtt nem zárt veszteséges évet. A szakmai vezető elmondta, várakozásaik ellenére a bank nem tájékoztatta őket arról, hogy van-e értelme egy alacsonyabb összegű hitelkérelmet beadniuk.
A KAVOSZT megkerestük az ügyben, amint választ kapunk frissítjük cikkünket!
Forrás: Portfolio
Forrás: TurizmusOnline