Az együttes célja, hogy hagyományos dallamokat mutasson be belföldön és külföldön egyaránt, hűen az eredetihez, mint például a dzsikir, szema és hangszeres zene, amelyek a török szúfi zene sarokkövei, amelyeket kolostorokban, dervis rendházakban és djemevikben (a Törökországban élő alevi és bektási közösségek imádsági helyei) adnak elő, és amelyek az anatóliai földrajz esszenciáját alkotják.
A 60-70 perces koncerten olyan hagyományos török hangszerek lesznek hallhatók, mint a bendir, az arbane, a tamburin, a különleges pengetős hangszer, a baglama, az oud, cümbüs.
A bendir, amely körülbelül i.e. 10 000-ből származik, egy népi hangszer, amelyet hagyományosan egész Anatóliában és a világ számos részén használnak az anatóliai civilizációktól napjainkig. Anatóliából indult el, de egész Európában elterjedt, és általában kézi játéktechnikával szólaltatják meg.
A bendír szinte minden hagyományos török zenei formában megtalálta helyét, és különböző formái, ütemei, előadásmódjai és terminológiája van az anatóliai és környező földrajzi zenében, bizonyítja, hogy milyen erőteljes ütőhangszer.
Talán nem téves azt állítani, hogy a történelem legősibb hangszerei a ütőhangszerek közé tartoznak, így a bendir, amelyet a történelem előtti időkben találtak fel, és amelyet azóta minden civilizáció használ, más bőrrel bevont fa ütőhangszerek ősének tekinthető.