A delegációt Li Wei, a Pekingi Önkormányzat senior tanácsosa vezette, tagjai voltak kultúráért, turizmusért, médiáért és külügyekért felelős vezető önkormányzati tisztségviselők. A találkozón részt vett Bán Teodóra, a Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központ ügyvezetője is. A látogatás végén egy Memorandum aláírására került sor, amelyben a felek az idén 10 éves testvérvárosi kapcsolatát is ünneplő két főváros közötti még szorosabb kulturális és turisztikai együttműködésre utaló szándékukat rögzítették.
A főpolgármester helyettes asszony egyebek mellett szólt kiemelt budapesti fejlesztésekről, a Fővárosi Állat- és Növénykertben zajló beruházásról, a Múzeumnegyed kiépítéséről, említette a kultúrát és turizmust ötvöző Bálnát valamint a megújult Várkert Bazárt. Peking részéről elhangzott néhány példa a kulturális együttműködésre, többek között arról, hogy 2012-ben Budapesten lépett fel a Pekingi Opera, A vörös szikla című előadással. Aktuális a Nemzeti Galériában nyíló, A természet igézete című tárlat, melyen Qi Baishi festményei láthatók 2015.április 24-től. A kínai festő életútjának egyik érdekessége, hogy ő is asztalosinasként kezdte, hasonlóan a magyar Munkácsy Mihályhoz, akinek az alkotásai szintén láthatók voltak korábban Pekingben.
A delegáció vezetője, Mr. Li Wei elmondta még, hogy „a pekingiek nagyon szeretnek utazni” és hogy Budapest különösen kedves úti cél számukra. 2014-ben, a KSH adatai szerint, közel 125 ezer kínai vendégéjszaka valósult meg Budapest kereskedelmi szálláshelyein, amely közel 19 %-os emelkedés 2013-hoz képest.
Forrás: Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központ