Mind júniusban, mind pedig júliusban jelentősen növekedtek a vendég- és vendégéjszaka adatok az előző év azonos időszakaihoz viszonyítva; júniusban a változás a külföldi vendégek számában 112,4%, külföldi vendégéjszaka számban 108,4%, júliusban ugyanez 111,8%, illetve 108,8%. Összességében elmondható, hogy a tavalyi gyenge év után növekvő turistaforgalom jellemezte az első hét hónapot; a vendégszám 8,2%-kal, a vendégéjszakák pedig 5,7%-kal haladták meg az előző évi adatokat.
Az ügyvezető kiemelte, hogy Budapesten továbbra is túlsúlyban vannak a külföldi turisták, akik a január-júliusi időszakban 6,5%-kal több vendégéjszakát töltöttek a főváros kereskedelmi szálláshelyein. A vendégéjszaka számok alapján a legfőbb küldőterületek továbbra is Németország, Nagy-Britannia, Skandinávia, Olaszország, USA, Franciaország, illetve Spanyolország. Figyelemreméltó növekedést produkált továbbá Oroszország (+26%) is, valamint a távolabbi desztinációk közül továbbra is jól teljesít Kína (+21,2%), de nőtt az USA (+13,1%) és Japán (+13,6%) által generált vendégéjszaka szám is. Ezek mellett pedig újraéledni látszik a korábban igen jelentős beutazó forgalmat hozó Izrael is (+36,4%).
A szálláskategóriákat vendégéjszakák szerint vizsgálva, jól látszik, hogy a legnagyobb növekedést a négy- (+17,4%), illetve ötcsillagos (+14,3%) házak tudták elérni az előző év azonos időszakához viszonyítva. Jelentős csökkenést realizáltak azonban a három, kettő és egycsillagos kereskedelmi szálláshelyek.
A nyári szezon jó eredményei mellett azonban Fekete László ügyvezető szerint aggasztó, hogy a kereskedelmi szálláshelyek bruttó szállásdíjbevételei továbbra is negatív képet festenek. Július hónapban ugyan már növekedés tapasztalható (külföldiektől származó bruttó szállásdíjbevétel 4,5%-kal nőtt), az első hét hónapban összességében azonban még mindig 8,5%-os mínuszban van az előző év azonos időszakához viszonyítva, tehát a negatív árspirál továbbra is sújtja a budapesti szállodaipart. A csökkenésben ezen kívül a tavaly első félévi árfolyamhoz képest gyengébb Euró árfolyam is közrejátszott. Mindemellett pedig az ügyvezető rámutatott, hogy tovább nehezíti az egyes szállodák helyzetét az is, hogy a válság ellenére újabb és újabb házak nyílinak, így a bevételek tovább osztódnak a piaci szereplők között.