Tény, hogy időközben a bonyolult felépítésű Hunguestnél elkezdődött egy tulajdonjogi átalakítás, ami az Index forrásai szerint annak tudható be, hogy az értékesítés előtt rendezni kell a zrt. belső viszonyait.
A cég augusztus végén kiadott közleménye szerint a zrt, 4,2 milliárddal, 12,48 milliárd forintra emelte alaptőkéjét, amihez egy Leisztinger-közeli, a svájci Zug kantonban bejegyzett, Lemisa Investment Holding AG nevű offshore cégtől kapta a készpénzt.
A Hunguest július végi közgyűlési határozata alapján a 4,2 milliárd forintból két, a cég által működtetett, de eddig külön cégben tartott hotel megvásárlását rendezi: 1,2 milliárdot fordít az ausztriai Hotel Heiligenblut GmbH megvételére, 3 milliárdot pedig a gyulai Erkel Gyógyszálló Hotel Kft. visszaszerzésére.
Az Index értesülései szerint a rendezés közben megérkeztek a lehetséges majdani vevő, a balatoni beruházóként ismertté vált SCD Group emberei, hogy átvilágítsák a tavaly 9 milliárdos forgalmat bonyolító Hunguestet.
Információik szerint a 21 részből álló szállodaláncból a tranzakció végén 2-3 hotel maradhat Leisztingernél. A milliárdos különösen ragaszkodik a társaság galyatetői, lillafüredi és montenegrói, közvetlenül az Adria partján található szállodájához.
Az SCD Group kommunikációs igazgatója, Elkán Péter az Indexnek leszögezte, nincs megállapodás a cége és a Hunguest között. Elkán elmondta, ha történt volna egy ilyen kaliberű üzletkötés, azt nem tartanák titokban. (forrás: Turizmus Online)