A kommunizmus bukása után az immár őrizetlenül hagyott titkos objektumot átmenetileg újságírók és fényképészek látogatták, hogy személyesen győződjenek meg arról, milyen luxusban éltek az állampárt vezetői. Álmélkodással tapasztalták a kispolgári ízlés és a fényűző luxus mesteri keverékét.
A Berlintől északra fekvő Drewitz-tó partján épült óriási nyaralót Erich Honecker 70. születésnapjára kapta a hírhedt Stasi mindenható urától, Erich Mielkétől. A 14 hektáros parkkal övezett, nádfedéllel borított épület környékén vadászott Honecker a testvéri államok vezetőivel, így Leonyid Brezsnyev szovjet, Nicolae Ceausescu román, valamint Todor Zsivkov bolgár pártfőtitkárral. Kádár Jánost viszont nemigen hívták vadászni.
Szinte magától értetődik, hogy a titkos objektumként kezelt terület biztonságáról az NDK belügyi szerveinek különleges alakulata gondoskodott.
A nyaralót Honecker és családja 1989-ben használta utoljára. A rendszerváltást követően a pártvezető Moszkvába menekült, majd miután kiadták a német hatóságoknak, kiderült róla, hogy májrákja van, ezért megkímélték a büntetőeljárás lefolytatásától, és lehetővé tették számára, hogy a feleségével együtt lánya és veje Chilében élő családjához utazhasson. (InfoRádió)