Ilyenkor nagyon gyakoriak a 12-14-16 személyes asztalok a szállodákban. Ez a nagyon örvendetes trend egy kicsit idén megtörni látszott, a megkérdezett gyógy- és wellness szállodákban, az idei évben legfeljebb a tavalyi év karácsony foglaltságát jelezték vagy annál valamivel alacsonyabbat a két ünnep között viszont elindul a külföldi vendégforgalom is, és gyakorlatilag szilveszterkor már most Budapesten teljes teltházat jeleznek a szállodák, elvétve lehet szobákat kapni.
„ Az árak is nagyon kedvezőek úgy gondolom, de nagyon gazdag azért az a szilveszteri program, amit a hazai szállodák kínálnak és Budapest tényleg egy izgalmas szilveszteri város – tette hozzá Erdei János. - Egyébként nagyon jellemző Európában az európai utazási szokásokban, hogyha az időjárás megengedi ( azért ez most egy nagyon nagy kérdőjel), akkor külföldön valamelyik külföldi városban töltik el a szilvesztert baráti körben. „
Optimizmusra ad okot az elnök szerint, hogy a foglaltság napról napra növekedik. Azért a vidéki gyógy- és wellness szállodákban, ha valaki ügyes és interneten megnézi, akkor lehet azért még foglalni szobákat, jellemzően a keletei részen. Minden szálloda nagyon gazdag szilveszteri programajánlatról gondoskodik és próbálja az újévbe való átcsúszást minél könnyebbé tenni.
„Budapest az egyik legmagasabb színvonalú szálláshely-kapacitásokról tud már gondoskodni, Magyarországon a 23 ötcsillagos szálloda az tulajdonképpen alig kevesebb, mint amennyi Ausztriában vagy Csehországban található – mondta Erdei János. - Ennek ellenére az idei év nem aranyévként fog bevonulni a magyar szállodaipar történetébe, hiszen egy rettenetes válságból jön ki a pénzügyi-gazdasági világ és a turizmus is. Távol-Keleten, Közel-Keleten már egyértelműek a válságból való kilábalás jelei, ott már két számjegyű növekedéseket tapasztalunk és Európában is versenytársaink a jelek szerint egy kicsivel gyorsabban lábalnak ki ebből a válságból, mint mi. Magyarország szállodaiparára idén az volt jellemző, hogy a szálláshelyi bevételek, annak ellenére, hogy növekedtek a kapacitások, nem érték el a 2006-os évi bevételeket sem, és a 2009 évi bevételeknél is alatta maradtak. Ennek oka, hogy tulajdonképpen növekedtek a kapacitások, valamennyit növekedett a vendégforgalom is, de kíméletlen árharc volt a magyar szállodaipariban és ez nagyon lefelé tolta az árakat. Azt gondolom, hogy nem egészséges, mert egy szálloda fenntartható működése megkövetel egy bizonyos árszínvonalat. Nagyon reméljük, hogy jövőre részben a belföldi kereslet növelésével, ami a Széchenyi pihenőkártya bevezetésével, üdülési csekkekkel valósulhat meg, valamint a lényegesen nagyobb külföldi promóciós reklámmunkával, sokkal örömtelibb lesz majd az évzáró beszélgetés.„ – mondta Erdei János a Kossuth Rádió 180 óra című műsorában. (kép: Continental Hotel Zara)