A cég átfogó kutatást készített a 2025-ös nyári szezon turisztikai trendjeiről. Az elemzés közel 600 hazai szálláshely – köztük nemzetközi szállodaláncok, családi panziók és boutique hotelek – adatait vizsgálta. A kutatásból kiderült, hogy
mind Budapest, mind az ország többi része közel 25 százalékkal magasabb előszezoni foglalási számmal rendelkezik, mint tavaly, ami várhatóan nagyobb kihasználtságot fog eredményezi a nyári hónapokban.
Fotó: Depositphotos
Míg tavaly júniusra az előfoglalási adatok 17,3 százalékos kihasználtságot jeleztek előre, addig idén ugyanerre az időszakra ez az arány 22,1 százalék. Július esetében 18,7 százalékról 21,9 százalékra, augusztusra pedig 14,2 százalékról 18,7 százalékra nőtt az előre jelzett foglaltság. A növekedés nemcsak a fokozódó keresletre utal, hanem arra is, hogy a vendégek egyre tudatosabban és korábban tervezik meg utazásaikat.
Az előfoglalások közel 25 százalékos növekedésével az idei szezon elején egyértelmű, hogy azok a szálláshelyek, amelyek digitális eszközökkel, valós idejű adatokkal és rugalmas árazási megoldásokkal vannak felszerelve, a legjobb helyzetben vannak ahhoz, hogy mind a tervezett, mind a spontán utazási keresletet megnyerjék
- mondta Herman Szabolcs, a SabeeApp alapítója.
Fotó: Depositphotos
Habár a nyári hónapok nem számítanak klasszikus városlátogatási időszaknak, egyre többen választják Budapestet nyári úti célként.
Az idei előfoglalások alapján júniusra 32 százalékkal, júliusra pedig 18 százalékkal több vendég érkezése várható, mint egy évvel korábban. A trendek szerint Budapesten továbbra is a június és július a legnépszerűbb hónapok, míg az ország többi részén az augusztusi időszak kiemelkedő.
Top 5 balatoni város előszezoni foglalás alapján:
- Siófok
- Balatonlelle
- Balatonfüred
- Balatonföldvár
- Szántód
Bár az előfoglalások mindkét régióban évről évre nőnek, a foglalások túlnyomó többsége továbbra is az utolsó pillanatban történik.
A SabeeApp adatai szerint jelenleg a szállások iránti kereslet mintegy 72 százaléka a szezon során vagy akár utolsó pillanatban érkezik.
Ugyanakkor jól látható a különbség: Budapestre jellemzően előre tervezetten érkeznek a vendégek, míg az ország többi részét érintő utazási döntések gyakrabban születnek spontán módon.