A Deltával egy napon becsődölt Northwest Airlines szintén 2,4 milliárd dolláros hitelt vehet fel tartozásai kiegyenlítésére. Utóbbi cég 1,4 milliárd dollárt szeretne évente megtakarítani, és azt kívánja elérni, hogy a bíróság is jóváhagyja a programot, amelyet természetesen az alkalmazottak elleneznek. A 2002 óta csődvédelem alatt álló United Airlines az utolsó pillanatban egyezett meg a szakszervezetekkel, október elején véglegesítette hárommilliárd dolláros csődhitelének részleteit, és a már folyamatban lévő átalakításoktól azt reméli, hogy jövő februárra megszüntethetik a csődvédelmet. A légitársaság a létszám csökkentése mellett 20-25 százalékkal mérsékelte nyugdíjra költött kiadásait. A válságban lévő légitársaságoknak a hagyományos üzleti modellen változtatniuk kell, a határozott idejű szerződésekkel az alkalmazottak számát növelni, bizonyos munkaerőt olcsóbbal pótolni, egyes részlegekben munkaerő-kölcsönző cégektől vesznek igénybe szolgáltatásokat (pl.Northwest). Segíthet, ha a téli időszakban csökkentik a légitársaságok kapacitásukat, a Northwest már 7-8 százalékkal mérsékelte kapacitását a negyedik negyedévben a tavalyi utolsó negyedévhez képest. Az American Airlines viszont a Northwesttel és a Deltával ellentétes stratégiát folytat: elbocsátások és bírói segédlet helyett tárgyal a szakszervezetekkel, és a cég vezetése is jelentős engedményeket tesz saját fizetéséből. Ezen kívül több módon takarékoskodnak, a pilóták engedélyt kaptak, hogy lassítsák a gépet, ha előbb landolnának, mint a menetrendben tervezett időpont és egyes járatokon a légiutaskísérők maguk takarítanak – írja a Világgazdaság.
Hitelt kapott a Delta és a Northwest Airlines
Az illetékes csődbíróság 1,9 milliárd dolláros kölcsön felvételét engedélyezte a szeptemberben csődvédelmet jelentett Delta Airlinesnak.

Krétára indít charterjáratot Debrecenből a Kartago Tours
Az utazásszervező új úti céllal bővítette debreceni indulású ajánlatait.

Új korszak kezdődik a low cost légitársaságnál
A Wizz Air célja, hogy 2029-re kizárólag új generációs, neo gépeket üzemeltessen.

Repülési élmény autista gyerekeknek
Autizmussal élők számára szerveztek repülési próbát a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.

Így nőtt a római nemzetközi repülőtér forgalma egy év alatt
2019 óta tízmillióval emelkedett az érkezők és indulók száma, hosszabb távon pedig 60 millió fölötti utasforgalmat akarnak elérni.

Wizz Air: csalók élnek vissza a légitársaság nevével!
Csalók próbálnak pénzt kicsalni az utazóközönségtől.

Új logisztikai csomópontot nyitott a lett légitársaság
A régió egyik legmodernebb áruszállító HUB-ja üzemel ezentúl a rigai reptéren.

HungaroControl: paradigmaváltás, fejlesztések és még több légiforgalmi irányító
Május 26-án Turi Ferenc vezérigazgató és Bárány Ákos kommunikációs és marketing igazgató a nyári csúcsszezonra való felkészülésükről tartott beszámolót.

Kutyafogadó a római reptéren
A Dog Relais az első olyan kutyáknak szánt fogadóhely, amelyet olasz repülőtéren hoztak létre.

Autóbuszkiállítás és buszvezetés a BKV óbudai garázsában
Május 24-én az Óbudai autóbuszgarázsban folytatódik a BKV idei nyílt napjainak sorozata.

Privát lakosztályok a felhők felett
Az Emirates újabb fejlesztéseket vezet be prémium utasai számára a „Fly Better” ígéret jegyében.
Interjú

Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.