A képzési központot megnyitásakor egy rögzített repülőgép szimulátorral, valamint két, Airbus A320 pilótafülkét modellező CAE 7000XR Series mozgó szimulátorral szerelték fel, amelyeket 2022 januárjában egy harmadikkal egészítettek ki.
Helyet kapott emellett a TFC ultramodern kabin vészhelyzeti eljárás oktatási eszköze, valamint a Flame Aviation új generációs, V9000 Commander típusú tűzoltási kiképző központja is. Az integrált képzési központban egymás mellett zajlik a pilóták és az utaskísérők képzése.
A létesítményben akár 300 pilótakadét is tanulhat egyszerre. A Közép- és Kelet-Európai régió kiemelkedő képzési központjában tantermi oktatás, repülés szimuláció, valamint kabin kiképzés is várja a légitársaság nemzetközi hálózatából érkező kadétokat. Az alapkiképzésen felül rendszeresen ismétlő földi tréningen is részt vesznek a pilóták, valamint típusjogosítást is szerezhetnek. A Pilótaakadémia pedig ahhoz biztosít lehetőséget a szorgalmas fiatalok számára, hogy megszerezzék a kereskedelmi pilótaengedélyt, és a légitársaság pilótájaként dolgozzanak.
"Budapesti kiképzőközpontunk befektetés a jövőbe, az emberekbe. Örülünk, hogy egy ilyen ultramodern létesítményben taníthatjuk az utánpótlást, és hogy a növendékeket már a Magyar Légügyi Hatóság nevében kibocsátott tanúsítvánnyal is elismerhetjük. A három teljes repülés-szimulátor állandó, magas kihasználtsággal üzemel, és nagyban hozzájárulnak toborzási terveink megvalósításához.” – mondta Zima Nikoletta, a Képzési központ vezetője.
Forrás: Redlemon / Turizmus Online