Kairó és több más népszerű ottani úti cél közvetlen járattal elérhető Budapestről, az egyik fapados nagyjából 15-20 ezer forintot kér az odaútért. A beutazáshoz érvényes útlevél kell és vízumot is kell venni. Az út maga valamivel több, mint három óra, belépéskor arra is fel kell készülni, hogy a vízum bemutatásán felül egy bevándorlási adatlapot is ki kell tölteni. A járat az aránylag új Szfinx repülőtérre közlekedik, ami a belvárostól valamivel kevesebb, mint egy órás autóútra van.
A helyi különlegességek végigkóstolásakor a néhai Anthony Bourdain nyomdokaiba léptünk. Az egyik hagyományos fogás a koshari, Kairó egyik legendás éttermében lényegében nem is készítenek mást, ebből a fogásból viszont százával adnak el nap mint nap. A koshari egy vegetáriánus fogás, amiben van rizs, tészta, lencse és csicseriborsó, vagyis egy igazi szénhidrát bomba, amivel könnyen jól lehet lakni, hiába nincs benne hús.
Egyiptom egyik legfontosabb bevételi forrása a turizmus. A szektor az ország lakosságának több mint 12 százalékának ad megélhetést, a csúcson közel 12,5 milliárd dollárt, a GDP 11 százalékának megfelelő összeget biztosítva.
Itt alig lehet kettőt lépni, hogy ne találja meg a turistát valamilyen árus, vagy ne kínálná fel valaki idegenvezetői szolgálatait, akkor is, ha erre senki nem kérte. Az első kérdés az árustól, hogy honnét vagy. Tudni fogja a Puskást, vagy a felesége magyar. Az első dolgot ingyen adja, de a másodikat, amit ránk tol, kifizetteti. Ha nem olyasmi, ami érdekel és tetszik, sétáljunk csak tovább.
A teljes írást laptársunk, a Privátbankár Világjáró rovatában olvashatják.