Négy tuti tipp vékony pénztárcával utazóknak

Állított már be azért hajnali órára ébresztőt, hogy olcsóbb repülőjegyet találjon? Ha nem, akkor biztos hasznosak lesznek a Kiwi.com World Travel Hacker egyik nyertes párosának, Orsinak és Priyeshnek költségtakarékos tippjei.

G. Kertész Orsolya és Priyesh Gounder három év alatt 25 országot jártak be. Igazi digitális nomádok, szinte állandóan úton vannak. Az alábbiakban az ő tippjeiket közöljük - tanácsot adnak, hogyan lehet okosan olcsón utazni.

 

A két profi nomád utazó / Forrás: kiwi.com
A két profi nomád utazó / Forrás: kiwi.com

1. Mikor foglaljunk?  Keljünk hajnalban a jobb árakért, és legyünk rugalmasak az átszállásokkal

Orsiék a repülőjegyvásárlás kapcsán előre terveznek, ha konkrét úticéljuk van, spontán csak akkor vesznek repülőjegyet, ha az nagyon olcsó. Ha pontos elképzelésük van arról, hogy hová szeretnének menni, akkor mindig megnézik, hogy nem olcsóbb-e odajutni átszállásokkal. Ebben az esetben ugyan több időt vesz el az utazás, de a várakozást hasznosan is el lehet tölteni akár az adott közbenső állomás felfedezésével is. Mindössze 500 dollárból eljutottak pl. így a Fidzsi-szigetekre. Igaz, három állomást is beiktattak ehhez és maga az utazás 3 napig tartott.

A profi utazók javasolják továbbá, hogy

a lehető legfurább időpontokban nézzék az aktuális árakat.

Ők például gyakran állítanak be ébresztőórát a hajnali órákra, gyorsan csekkolják a repülőjegyeket, és ha jóval olcsóbb, mint egyébként, akkor meg is veszik. Általános szabályként pedig azt fogalmazták meg, hogy

ha lehet, hétvégén ne foglaljunk repülőjegyet.

2. Mi legyen a hátizsákban? Ne vigyünk sok ruhát, inkább mossunk

Fontos, hogy legyen az utazónál megfelelő mennyiségű ruházat, a neszesszer, egyéb személyes holmi és természetesen az iratok, úti okmányok. Utóbbiakat

jó, ha nem a hátizsákod ugyanazon részén tartja az utazó, hanem szétpakolja, így egy lehetséges kellemetlenség esetén nem az összes okmányt éri kár.

És ne feledkezzünk meg az övtáskáról sem! Az ikonikus darab ismét virágkorát éli, nem véletlenül! A praktikus kistáskában rendkívül gyorsan és közvetlenül hozzá lehet férni az iratokhoz! (Érdemes ezekről egyébként fizikai és digitális másolatot is készíteni!) Orsi imádja továbbá a csomagrendezőket, hiszen használatukkal sokkal helytakarékosabban lehet pakolni.

Érdemes réteges öltözékkel készülni és utánanézni a célország öltözködéssel kapcsolatos társadalmi és kulturális szokásainak. Ügyelni kell arra, hogy legyen olyan (például teljes testet elfedő) ruhadarabunk, ami szükséges lehet! Igencsak megdobja a cechet, ha a repülőjegyre több csomagot is szeretnénk feladni. Ne csomagoljunk tehát sok ruhát, hiszen a mosás manapság sehol nem jelent problémát. Orsi azt javasolja, hogy még otthon szánjunk inkább több időt arra, hogy variálható ruhatárat állítsunk össze, és az egy-két feladandó bőrönd árát fordítsuk inkább élményekre. 

3. Programokat helyben fizessünk be

Friss élményük a Machu Pichu túra kapcsán, hogy ami online foglalva 500 euró lett volna, arra a helyszínen 200 euróért fizethették be. Kétszer 300 euró megspórolása már elég szép summa... És nem ez az egyetlen ilyen, amit Orsiék tapasztaltak. Sok esetben érdemes lehet tehát a helyszínen is körülnézni a programlehetőségek között, és nem egyből online foglalni. 

4. Hol szálljunk meg? A pihenésen nem érdemes spórolni

A hostel remek választás lehet. Érdemes persze körbenézni a szállásközvetítő oldalakon is, ahol szuper lehetőségekre és rejtett kincsekre lehet bukkanni! Ha olyan szállás mellett döntünk, ahol van konyha, akkor párszor dönthetünk a melegítés, főzés mellett, amivel szintén sokat lehet spórolni.

Ugyanakkor Priyesh, Orsi párja hangsúlyozta, hogy nemcsak az élményekre, hanem a pihenésre is hajlandóak áldozni, és a jó alvás fontos számukra. Azt tapasztalták, hogy Ázsiában nagyon jókat lehet aludni éjszaka a buszon, Dél-Amerikában viszont egyáltalán nem, így itt egy idő után inkább nem időzítették éjszakára a buszozást. Ha hostelben szállnak meg, akkor az olyan szobákat keresik, ahol csak kettesben vannak.

 


Súlyos baleset  egy spanyol síközpontban

Súlyos baleset egy spanyol síközpontban 

A baleset a síközpont sífelvonóján történt, egyelőre harminc sérültről tudni, akik közül tizenheten nagyon súlyos állapotban vannak.
Észak-Korea egyik városába már mehetnek turisták

Észak-Korea egyik városába már mehetnek turisták 

Észak-Korea bejelentette, hogy Raszon, az orosz és kínai határ közelében fekvő város, újra megnyílik a külföldi turisták előtt.
Ennyien utaztak Rász el-Haimába 2024-ben

Ennyien utaztak Rász el-Haimába 2024-ben 

A Rász el-Haima Turisztikai Hivatal (RAKTDA) friss adatai szerint a vendégéjszakák száma rekordszintet ért a tavalyi évben.
Fő utazási trendek az elmúlt és az idei évben

Fő utazási trendek az elmúlt és az idei évben  

Nagyobb sportesemények, menő zenei programok, inspiráló lassú utak, alternatív úti célok.
Idén Casanova bűvöletében születik újjá a Velencei Karnevál

Idén Casanova bűvöletében születik újjá a Velencei Karnevál  

Velence idén még a szokásosnál is különlegesebb karnevált rendez: 18 napos ünnep február 14-től március 4 -ig tart a város csatornáin, hídjain és terein.
Merre indulnak idén az amerikai turisták?

Merre indulnak idén az amerikai turisták? 

Ha ma Amerika szóba kerül, a Los Angeles-i szörnyű tűzvész vagy Trump beiktatása a fő téma.
Újra népszerűek az utazási irodák?

Újra népszerűek az utazási irodák?  

A Z generáció tagjainak 38 százaléka nem online foglal.
Indul a bécsi báli szezon –  fokozott rendőri biztonsági intézkedések

Indul a bécsi báli szezon – fokozott rendőri biztonsági intézkedések 

Az osztrák rendőrség tagjai több mint egy hónapon át fokozottan védik a parketten keringőzőket. A báli szezon csúcseseményét, a bécsi operabált idén február 27-én tartják.
Megnyílt Közép-Európa legnagyobb turisztikai szakvására, az ATB

Megnyílt Közép-Európa legnagyobb turisztikai szakvására, az ATB 

Az esemény idén is különleges élményt kínál a „világ körüli utazás négy nap alatt” mottó jegyében.
Horvátországi adatok  magyar vendégérkezésekről

Horvátországi adatok magyar vendégérkezésekről 

 Az adatokból az is kiderült, hogy nemcsak a nyári hónapokban választják úti célul az országot.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.