A Covid előtti utolsó év, 2019 januárjához képest közel 100 százalékkal többen foglaltak utat a szolgáltatónál.
A legnépszerűbb desztinációk továbbra is Horvátország és Olaszország.
Horvátországban a magasabb árkategóriájú szállások, míg az olaszoknál az olcsóbbak a keresetebbek
Mint ezzel kapcsolatos közleményükből kiderül, a legtöbben déli szomszédunkba szóló utat foglaltak, az ő számuk közel 40 százalékkal volt magasabb, mint egy évvel korábban, az innen származó árbevétel pedig közel 60 százalékkal nőtt, ami annak köszönhető, hogy a magyar utazók a magasabb árkategóriájú szállásokat választották. Fordított a trend a szintén nagyon népszerű Olaszország esetében: az utasszám közel duplájára nőtt egy év alatt, az árbevétel viszont csak 50 százalékkal emelkedett, itt a kedvezőbb árú szolgáltatókat választották a magyarok.
Jól mennek a hajós utak is
A hajós utak esetében kiegyensúlyozott a két mutatószám:
az utasok száma 175 százalékkal, míg a forgalom mintegy 150 százalékkal nőtt.
A legkedveltebbek a Földközi-tengeri hajós utak voltak, de számos foglalás érkezett távolabbi úti célokra is, például az Atlanti-óceáni utakra. Ezek az utak azért különlegesek, mert Európából indulnak az amerikai kontinens felé, a visszaút – például a Karib-térségből – viszont repülővel történik.
Messze infláció alatti az áremelkedés mértéke
A januári jelentős bővülés egyik fő oka a megnövekedett érdeklődés Horvátország és Olaszország iránt, illetve az éve első hónapjában kínált rendkívül kedvező előfoglalási ajánlatok. A hajós utak esetében újabb partnerek kínálata érhető el az ALDI Utazásnál, így már Brazília, a norvég fjordok és a Karib-térség útjai is foglalhatók. Az átlagár bőven az infláció alatt nőtt, a szolgáltató Eurotours mintegy 6 százalék körül áremelkedést tapasztalt.
A legnépszerűbb foglalási típusok között továbbra is a 2 felnőtt, illetve a 2 felnőtt 1 vagy 2 gyerekkel a jellemző.
Az ALDI Utazás kedvezményes utak mellett szállásokat is kínál, itt is rekordforgalmat ért el 2024 januárjában.