A Kiwi.com, a vezető cseh utazási technológiai vállalat foglalási adatai szerint a legtöbb magyar eddig a nyári hónapokra Barcelonába foglalt repülőjegyet. A spanyol várost az olasz főváros, Róma követi, míg a harmadik helyen Isztambul áll, ami olyannyira újonc a top 3-ban, hogy tavaly alig fért be a top 20-ba (most a 18. helyen végzett), és ahová idén nyáron majdnem másfélszer annyi magyar repül, mint tavaly.
Hogy mennyire szeretjük mi magyarok ezt a várost, azt jól mutatja, hogy a utazás technológiai vállalat nyári európai járatlistájának rangsorában a Budapest-Isztambul útvonal az 5. helyen áll. Az Alicantéba repülő magyarok száma több mint másfélszeresére nőtt, míg a Bázelbe és New Yorkba repülő magyarok száma idén megduplázódott a tavalyihoz képest. Stuttgart a júniusi EB miatt különösen népszerű úti cél, ide három és félszer több magyar repül idén, mint tavaly.
Top10 repülős úti célok idén nyáron a magyarok körében:
- Barcelona
- Róma
- Isztambul
- London
- Nápoly
- Athén
- Milánó
- Málta
- Bázel
- Malaga
Messzebbre olcsóbban repülhetünk, mint tavaly
„Átlagosan kb. 15%-kal emelkedtek a nyári hónapokra a repülőjegyárak tavalyhoz képest, de most is tud olcsóbb repülőjegyeket találni az, aki nem ragaszkodik pl. az indulási, érkezési dátumhoz vagy hajlandó kora reggeli, esetleg késő esti órákban utazni”
– mondta el Eliška Řezníček Dočkalová, ügyfélélményért felelős alelnök. Tavaly átlagosan 62 ezer Ft-ért repülhettünk, míg idén átlagosan 72 ezer Ft-ért foglalhatunk. A rövid, azaz 1500 km-en belüli járatok és a közepes, azaz az 1500-4000 km közti járatok átlagára kb. 10%-kal magasabb, mint tavaly. A 4000 km-nél hosszabb járatok átlagára viszont csökkent tavalyhoz képest, idén nyáron átlagosan 216 ezer Ft-ért utazhatunk.
Idén nagyobb arányban nyaralunk Európán túl, mint tavaly
Népszerűbbek is a távolabbi úti célok, mint tavaly. Ugyan továbbra is az európai desztinációk a legnépszerűbbek repülővel, de csökkent az arányuk tavalyhoz képest. Míg tavaly a vizsgált időszakban az összes nyárra leadott foglalás 85%-a szólt a kontinensen belülre, addig idén ez az arány 79% lehet, az ázsiai célállomások pedig 14%-ot szakíthatnak ki a foglalási tortából.