Több mint 900 millió forintos városfejlesztés Tamásiban

Több mint 900 millió forintot fordít Tamási idegenforgalmi fejlesztésre és parkosításra. A Tolna megyei városban a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) támogatásával túrautakat, látogatóközpontot és aktív parkot építenek.

A város önkormányzata fenntartható ökoturisztikai fejlesztésekre 444 millió, a zöld város programra pedig 474 millió forint támogatást nyert el. - mondta Porga Ferenc polgármester. 

Az idegenforgalmi projekt keretében a tamási termálfürdő környezetének és a miklósvári parkerdőnek a fejlesztése valósul meg. A fürdőnél vendéglátóhely és túrapont készül, valamint túraösvényt jelölnek ki. A parkerdőben épülő, 40 ember befogadására alkalmas, 450 négyzetméteres ökoturisztikai látogató központban a város történelmét és környezetének természeti értékeit mutatják majd be interaktív módon. A központ és a tamási Várhegyen felújítandó kilátó egyaránt organikus építmény lesz. 

A zöld város programban mintegy 70-80 ezer négyzetméteren végeznek zöldfelületi rekonstrukciót, és egy 2432 négyzetméteres véderdőt telepítenek a város északi iparterülete mellett. Kiépítenek egy 1,8 hektáros aktív parkot a város belterületén, amelyet tanösvényekkel egészítenek ki. Szintén a zöld város program keretében Tamási budai városrészén egy 550 négyzetméteres alapterületű zöld pontot és civil házat is létesítenek.

Néhány projektelem kivitelezése már idén elkezdődik, a munkák várhatóan 2018 végére fejeződnek be.

A polgármester megjegyezte azt is, hogy a fejlesztésekkel a tamási termálfürdő vendégeinek is programot szeretnének kínálni. A létesítményt az utóbbi években 160-180 ezer látogató keresi fel évente. A KSH adatai alapján Tamásiban 2008 óta csak 2014-ben haladta meg a vendégéjszakák száma a tízezret, a vendégek száma pedig a háromezret. 2016-ban 2334 vendég 7264 éjszakát töltött el a város kereskedelmi szálláshelyein.

Forrás: MTI


Emiatt marad el a tűzijáték Cegléden

Emiatt marad el a tűzijáték Cegléden 

Bár ellenérzések korábban is felmerültek a pirotechnikai bemutató kapcsán, ezúttal egészen más állt a háttérben.
Le kell bontani egy balatoni kilátót

Le kell bontani egy balatoni kilátót 

Életveszélyessé vált a faszerkezet.
Jönnek a Székesfehérvári Királyi Napok

Jönnek a Székesfehérvári Királyi Napok  

Székesfehérvár belvárosa idén nyáron ismét megelevenedik.
Nagyon alacsony a Duna! – figyelmeztet a vízi rendőrség

Nagyon alacsony a Duna! – figyelmeztet a vízi rendőrség 

Az alacsony vízszint miatt a fő hajózási útvonal jelentősen beszűkült.
Már várják a négylábú strandolókat Fonyódon

Már várják a négylábú strandolókat Fonyódon 

Megnyitotta az idei szezont a fonyódi kutyabarát fürdőhely.
Titokzatos Erzsébet-portré a Gödöllői Királyi Kastélyban

Titokzatos Erzsébet-portré a Gödöllői Királyi Kastélyban 

A Gödöllői Királyi Kastély egy eddig ismeretlen, különleges Erzsébet királyné-portréval gazdagította gyűjteményét.
Augusztusban PanyolaFeszt

Augusztusban PanyolaFeszt 

A tavaly nagykorúvá cseperedett PanyolaFeszt komoly missziót vállal évről évre, fontos ügyeket karol fel.
TKI: az ágazat szereplői romlónak látták helyzetüket

TKI: az ágazat szereplői romlónak látták helyzetüket 

Az index értéke a múlt havi három pontos emelkedés után négy ponttal csökkent az év hatodik hónapjában.
Új fejezetet nyit a Zsolnay Fényfesztivál

Új fejezetet nyit a Zsolnay Fényfesztivál 

Elképesztő látványvilág költözik a Zsolnay Negyedbe.
MME: ne etesse a vízimadarakat!

MME: ne etesse a vízimadarakat! 

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) hétfőn közzétett lakossági felhívásában arra kér mindenkit, hogy semmivel se etessék a vízimadarakat.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.