Tudták még fokozni: ismét a világ tetejéről üzent az Emirates

2021 nyarán bejárta a világsajtót egy videó, amelyben a légitársaság egy kaszkadőrnővel együttműködve a világ legmagasabb épületének tetejéről, a Burj Khalifa-ról üzent az embereknek. Most újraforgatták a filmet egy látványos kiegészítéssel. 

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Az Emirates légikísérők egyenruháját viselő kaszkadőrnő a dubaji világkiállításra invitálja a nézőközönséget, miközben körberepüli egy, a világkiállítás színeibe öltöztetett A380-as óriásgép.

Mint a légitársaság ezzel kapcsolatos közleményében kifejti, a film forgatását gondos, mindenre kiterjedő tervezés előzte meg és az alacsony repülési manőverek végrehajtása során minden egyes ponton nagy hangsúlyt fektettek a biztonságra. A tervezés során repülési tervet készítettek, elemezték a kockázatokat, számba vették az összes időjárási helyzetet.

Az Emirates pilótái az A380-as repülőgép szimulátorán gyakorolták nem csak a manővereket, de a többi résztvevővel történő kommunikációt is. A gondosan megkoreografált repülés során az A380-as repülőgép alacsonyan, mindössze 2700 lábon (kb. 830 méteren), pontosan a Burj Khalifa magasságában repült. A gép 145 csomós sebességgel haladt (egy A380-as átlagos utazósebessége körülbelül 480 csomó), amire azért volt szükség, hogy szűk sugarú köröket tudjon tenni az épület körül.

Az A380-as óriásgép összesen 11 kört tett meg a Burj Khalifa felett a forgatás során.

Azt írják, bár úgy tűnik, mintha a repülőgép nagyon közel repült volna a kaszkadőrnőhöz, valójában több mint fél mérföldre volt tőle.

A forgatásról készült videó ITT tekinthető meg.

Forrás: Flow pr


Alkoholfogyasztási tilalom Franciaországban

Alkoholfogyasztási tilalom Franciaországban 

Franciaországban a hőség miatt alkoholfogyasztási tilalom lépett életbe a Zene ünnepén.
Vadászat az ablakból, ülve alvás és szellemjárás a kutnói palotában

Vadászat az ablakból, ülve alvás és szellemjárás a kutnói palotában 

A XVIII. századi közép-európai történelem egy különleges emléke Lengyelország közepén a kutnói Szász-palota, amely nemcsak egy uralkodó pihenőhelye volt, hanem korának egész lenyomata.
Lakossági ötletekből új klímabarát park Bécsben

Lakossági ötletekből új klímabarát park Bécsben 

Mit kezdjen egy város egy korábban kihasználatlanul álló városi területtel? Bécs 11. kerületében, Simmeringben erre a kérdésre a lakókkal közösen kerestek választ.
Barcelona megemeli a hajóutasok adóját

Barcelona megemeli a hajóutasok adóját 

A Barcelonában 12 óránál kevesebbet eltöltő óceánjáró hajók utasainak 30 eurós idegenforgalmi adót kellene fizetniük .
Botrány a Louvre-ban – az új igazgató változást ígér

Botrány a Louvre-ban – az új igazgató változást ígér 

A Louvre új igazgatója szerint elengedhetetlenek a beruházások az elavult múzeumban.
Ha nyár, akkor az osztrákok nyaralni indulnak

Ha nyár, akkor az osztrákok nyaralni indulnak 

Ha törik, ha szakad.
Egyre népszerűbb trend: hotelek csak felnőtteknek

Egyre népszerűbb trend: hotelek csak felnőtteknek 

Egyre többen választanak adults only szállodát nyaralásra.
ANTOR szezonnyitó a Városligetben

ANTOR szezonnyitó a Városligetben 

Fókuszban Ciprus, Lengyelország és Horvátország.
Arculatváltás az Uffizi Képtárban

Arculatváltás az Uffizi Képtárban 

Átrendezi állandó kiállítását az Uffizi Képtár.
Thaiföld: tesztelés alatt az új beléptető alkalmazás

Thaiföld: tesztelés alatt az új beléptető alkalmazás 

Az országba utazók már az új alkalmazással is regisztrálhatnak, a hivatalos indulás 2026 augusztusában várható.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.