Egy fenntartható épített környezet kialakítása a cél
A szabadidőnk és gyakorlatilag az életünk nagy részét városokban töltjük. Itt szórakozunk, itt dolgozunk, itt töltjük a mindennapjainkat. A népességnövekedés, az urbanizáció hatalmas városi infrastruktúranövekedést tesz szükségessé. Azonban nem mindegy, miként megy végbe ez a folyamat, mennyire készülünk fel a jelen kor és a jövő kihívásaira.
A fejlesztések során szükség van olyan kiváló szakemberek alkalmazására, mint az EnergyHub energetikai szakreferensei, akik cégek és intézmények számára is segítséget tudnak nyújtani az energiafelhasználás terén. Ennek megtervezése, racionalizálása jelentősen tudja javítani a végső számokat, támogatni tudja a fenntarthatóságra való törekvéseket.
Cél a rugalmasság, az alkalmazkodóképesség növelése, a jövőbeli éghajlati kockázatok figyelembevétele, alacsony CO2 kibocsátású, környezetkímélő anyagok használata. Nagy jelentőséget kell tulajdonítani a megújuló energiák felhasználásának és a fenntartható vízfogyasztás biztosításának. A végső cél nem lehet más, mint a körforgásos gazdasági modell alkalmazása.
Tervezés: egészséges élettér kialakítása
Az épületek tervezésénél számos szempontot figyelembe kell venni. Kényelmesnek, biztonságosnak kell lennie, benne védett terekkel, melyek elősegítik az aktív és egészséges életmódot, a koncentrált munkát és a kikapcsolódást.
Az épített környezetben a szigorú előírásokkal csökkenthető a veszélyes anyagok felhasználása. Csak olyan anyagok használatát szabad engedélyezni, amelyek nem rendelkeznek egészségügyi kockázattal.
Támogatni kell a tiszta, megújuló háztartási energia felhasználását. Optimalizálni kell a hőmérsékletet-szabályozást, javítani kell a hulladékgazdálkodást.
Az infrastruktúra karbonlábnyoma
A lehető legalacsonyabban kell tartani, emellett támogatni kell az épületek saját energiatermelését, mely biztosíthatja az alap működést. Az építőanyagoknak környezetbarát, egyúttal fenntartható forrásokból kell származnia. Gondoskodni kell a zöld infrastruktúráról is, melyek segítik a csapadékvíz elvezetését és a levegőminőség javítását. Biztosítani kell a zöldterületek elérhetőségét.
Körkörös gazdasági modell
Egyre nagyobb jelentősége van, egyúttal egyre elfogadottabb is ez a megközelítés. Az építés során felhasznált anyagok terén törekedni kell a felújításra és az újrahasznosításra való alkalmasságra. Ösztönözni kell a megújuló építőanyagok alkalmazását.
Ha törekszünk a fentiekre, akkor jelentős lépést teszünk a fenntartható épített környezet kialakítása felé.