Aranyossy Imre Ede 1932. november 24-én Budapesten született. A közgazdasági gimnázium után a Számviteli Főiskolán végzett, németül és angolul felsőfokon beszélt. Egy vállalatnál, az IBUSZ kötelékében dolgozott 34 éven át.
1956. tavaszán idegenvezetőként kezdte pályafutását az IBUSZ Rt. Idegenvezetői Osztályán. Ezt követően osztrák-német-svájci referensként elsősorban a svábok magyarországi rokonlátogatását szervezte.
1959-ben lett a bécsi IBUSZ-iroda vezetője. Ebben az idegenforgalmi szempontból is "hőskornak" számító időszakban sokat tanult az osztrák idegenforgalmi szakemberektől.
Ezt a megszerzett tudását kamatoztatta, amikor javaslatára az IBUSZ frankfurti irodáját megnyitotta 1966-ban, amelynek vezetője lett. Javaslatára hozták létre a kölni irodát, amelynek irányítását a frankfurti irodán keresztül végezte. A két iroda fő tevékenységi köre: vízum-ügyintézés, Ft-utalvány értékesítése, magyarországi utak szervezése, értékesítése. Rendkivül jó kapcsolatot alakított ki a német utazási irodákkal.
1972-78 között az IBUSZ hálózati főosztályát irányította. Ezen belül a vidéki hálózatfejlesztés, a régiók programlehetőségeinek felkutatása és az értékesítés koordinálása volt. 1978-86 között a Nemzetközi Beutazási Főosztályt vezette.Feladatköre elsősorban a külföldi- és belföldi programértékesítésre, rendezvények, kongresszusok szervezésére, belföldi- és külföldi hálózat koordinálására, valamint programok szervezésére terjedt ki. Az egyik legfontosabb feladata volt a szállodákkal történő szerződések előkészítése és megkötése volt. Üzletpolitikai szempontból nagy jelentőséget tulajdonított a rendszeres üzleti akvizicóknak, amelyek képet adtak az egyes desztinációk utazási szokásairól.
1986-1990. között ismét a frankfurti iroda vezetőjeként tevékenykedett. 1990-ben feladata volt a Budapesti Tavaszi Fesztivál programjainak megismertetése, a fesztivál időtartamára utazási ajánlatok készítése és értékesítése elsősorban az IBUSZ külföldi hálózatán keresztül.
1992-ben az IBUSZ fennállásának 90. évfordulója alkalmából rendezett ünnepség-sorozat egyik fő szervezője volt. Nyugdíjazása után fiatal idegenforgalmi szakembereket tanított. Elsőként a székesfehérvári Kodolányi János Főiskolán oktatott négy évig, majd ezt követően a budapesti Vendéglátóipari Gazdasági Fősikolán 2008-ig. Mindkét főiskolán idegenforgalmat oktatott a jövő generációja számára. A gazdasági főiskolán német nyelven tanított.
1999-ben MATUR-díjjal tüntették ki. A TTG idegenforgalmi szaklapban is rendszeresen publikált.