Milyen a jó kerékpáros nadrág?
Egy jó biciklis ruhában kényelmesen érzi magát az ember, miközben leküzdi a kilométereket. Ha ideális méretű, akkor nem lötyög és nem is szorít. Semmiképp sem szabad olyan nadrágot megvenni, főképp nem hordani, ami túlságosan feszül. Ez ugyanis hosszútávon akadályozó tényező lesz a mozgásban, és rémálommá válhat a kerékpártúra.
Egyáltalán nem mindegy az sem, hogy milyen anyagból készül a ruha. A legjobbak a KerékpárWebshopnál beszerezhető poliészter nadrágok, hiszen ez az anyag el tudja vezetni az izzadságot, ellenben a szárazságot megtartja.
A betét szerepe
Azok, akik korábban nem vásároltak még kerékpáros nadrágot, elsőre furcsának találhatják, hogy miért van benne betét. Pedig ennek megléte lényeges, és az sem mindegy, hogy miként van kialakítva.
A minőségi biciklis nadrágokban olyan vastag réteg van, ami csökkenti a nyereg és az ember feneke közötti nyomást és súrlódást. Persze a nyereg fajtája sem elhanyagolható tényező, ám még a legjobb nyergen sem kényelmes ülni, ha nem a megfelelő nadrágban tesszük ezt.
Nem javasolt alsóneműt hordani a bicajos nadrág alatt
A valódi, minőségi betéttel rendelkező bringás nadrágok alá szükségtelen alsóneműt felvenni. Ha nem egy utánzatról van szó, hanem valódi minőségről, akkor annak antibakteriális a felülete, így az izzadás semmilyen problémát nem okozhat.
Amennyiben valaki mégis felvesz alsóneműt alá, akkor számolnia kell azzal, hogy kidörzsölődhet a bőre tekerés közben. Aki olyan helyre megy kerékpárral, ahol nincs lehetősége átöltözni, annak praktikusabb külön betétben gondolkodnia. Ezt alsónemű helyett lehet hordani, viszont nem kényelmetlen benne a bringázás.
A kantár nem nélkülözhetetlen, de hasznos
Vannak kantár nélküli és kantáros bringás nadrágok is. Az utóbbi változatot nem mindenki tudja megszokni, pedig roppant praktikus egy ilyen ruhadarab. A kantárnak köszönhetően mozgás közben nem tud lecsúszni, illetve elmozdulni, így nem kell annyit igazgatni menet közben.
Nem jó ötlet levadászni a legolcsóbb darabot
Rengeteg olyan ruházati termék van, amely azért kerül sokba, mert nem is a minőséget, hanem a márkajelzést kell megfizetni. A kerékpáros nadrágok esetén viszont általánosságban véve megfigyelhető, hogy amelyik olcsóbb, az kényelmetlenebb is.
Aki teheti, annak érdemes a drágább modellek közül válogatnia. A hozzáértők szerint a kerékpáros ruházat legfontosabb eleme a nadrág, így a büdzsé legnagyobb részét erre a ruhadarabra célszerű költeni. Ma már vannak nagyon kényelmes női és férfi darabok, köztük unisex változatok is, amelyek általában kompromisszumos megoldást jelentenek.