A Kortárs Építészeti Központ (KÉK) szervezésében megvalósuló programhoz minden olyan lakóépület vagy intézmény is csatlakozhat, amelynek az építése kapcsolódik az 1911-15 közötti évekhez, például ezekben az években kapta meg az építési engedélyét, tették le az alapkövét, vagy avatták fel - olvasható a szervezők MTI-hez eljuttatott közleményében.
A program szervezése jelenleg is zajlik, ennek során a KÉK művészettörténész kutatói levéltári anyagok alapján elkészítik az adott évek százéves házainak listáját, majd önkéntesek felveszik a kapcsolatot a lakóházakkal és intézményekkel. Ők ismertetik meg a lakókat, közös képviselőket, intézményi vezetőket a kezdeményezéssel. A Budapest100 hétvégét több lakó- és önkéntestalálkozó előzi meg, amelyeknek célja a közös gondolkodás, ötletátadás és tájékoztatás.
A Budapest100 programjain 2014-ben csaknem 20 ezren látogató vett részt. A brit Guardian 2013-ben egy cikkében beválogatta a Budapest100-at a kontinens legérdekesebb programjai közé, valamint ugyanebben az évben a hamburgi Lebendige Stadt Stiftung (Élő Város Alapítvány) által kiírt pályázaton Európa különböző városaiból benyújtott 631 pályázat közül egyedüli külföldiként került az első ötbe, majd kiérdemelte A legszebb városi ünnep címet. Az Önkéntes Központ Alapítvány szakmai zsűrije az Év Önkéntes Programjává választotta a 2014-ben.
Forrás: MTI