A Május 9. parkot a mesterséges kialakítású dombbal, 1973-ban adták át Pest, Buda és Óbuda egyesítésének 100. évfordulójára. Radó Dezső könyvében, a Fenyegetett Budapestben is találunk egy 1980-as illusztrációt, de „azon a képen már egy a használattól kikoptatott domb és viseltes, felállított vasúti talpfákra szerelt műanyag csúszdák láthatók, tehát annál hamarabb létesült. Biztonsággal azt lehet mondani, hogy 1973 és 1978 között épült"– tippelte az Énbudapestem.hu kérdésére Bardóczi Sándor, Budapest főtájépítésze.
Ezt alátámasztják a Fortepan képei is, ahol több 1981-es fotón is már a kopott csúszdákon játszó gyerekeket lehet látni. A közeli Hajógyár még közelebbi óvodájából is rendszeresen jártak ide csúszdázni és szánkózni oda, amit ma csúszdadombként vagy ródlidombként is ismerünk. A csúszdákon nem csak lecsúszni volt érdekes, bújócskázni is lehetett alattuk a pókhálós, kátrányszagú fahasábok között. Ennek lassan ötven éve, és a játszótérnek azóta többször is meg kellett, hogy újulnia.
2024. január 31-én döntött a Fővárosi Közgyűlés, 200 millió forintot szánnak az újjáépítésre: felújítják az újra korszerűtlenné és balesetveszélyessé vált játszóteret. A lakossági workshopon elhangzottak figyelembevételével el is készítették a csúszdás játszótér megújításának terveit, ami a következőképpen fog kinézni:
A felújítás részeként várható bontás, tereprendezés, zöldfelületi munkák, sziklaszirtek kialakítása, gumiburkolat kialakítása mászható felülettel, pihenők, napvitorla, kapaszkodók, támfalépítés, a tornyok felújítása, új csúszdák telepítése. Újjáépítik a rossz állapotú lépcsősort is, évelő virágfelületekkel szépítik a játszótér környezetét és fákat is ültetnek.