A Greendex arról ír, hogy korábban volt szó arról, hogy a Margitszigeten vagy más fővárosi területen egyszer majd új füvészkert jön létre, amely alkalmas arra, hogy mind a Kárpát-medence, mind pedig a világ növényeit bemutassa. Így csatlakozott a Füvészkerthez egy 5,1 hektáros gödi terület.
A kert egyébként eredetileg – az 1840-es években – Arany János fiának, Arany Lászlónak a kertje volt, később a Huzella család vásárolta meg. A nevét Huzella Tivadar professzorról kapta, aki egyébként nagyon jelentős rákkutató is volt. Jelölték Nobel-díjra is, éppen akkor, amikor végül Szent-Györgyi Alberté lett az elismerés. Huzella Tivadar – 1950-ben bekövetkezett halála után – a kertet az ELTÉ-re hagyta, ahol egy kutatólaboratórium jött létre. Aztán, amikor a Lágymányosi Campus létrejött, itt megszűnt az oktatás, a kert állapota pedig folyamatosan romlani kezdett.
Tuzson Bence, a Miniszterelnöki Kabinetiroda Kormányzati államtitkára a portálnak elmondta, Magyarország legnagyobb füvészkert jellegű munkálatai előtt állnak az első ütemben 800 millió forintos ráfordítással. "Olyan lágyszárú és keményfás növények is vannak itt, amelyek őshonosak. Ilyen az ártéri növényzet is. A világ minden tájáról találunk örökzöldeket és egyedi növényeket, például a ritka lombhullató ciprust is a gödi területen. Jelenleg a fenyőfélék, az örökzöldek a jellemzőek, de már látszik, hogy a klímaváltozás miatt ezek a példányok el fognak tűnni a kertből, helyüket lombhullató növények veszik majd át. A kertben tudományos kutatások is folynak majd négy egyetem együttműködésében, a nagyközönség pedig a Füveskert program keretében számtalan helyi gyógynövénnyel ismerkedhet. Lehetővé tesszük azt is, hogy a családok a növényekből hazavihető termékeket készítsenek. A kertben található egy magas kémény is, melyet hamarosan kilátóvá alakítunk" - mondta el az államtitkár.
Még zajlik a kerti növényzet rendbetétele, ezután kezdődik az utak, az ösvények felújítása, és tanösvényt is létrehoznak. Március 28-án lesz a megnyitó, innentől látogatható a kert.