A kisvonatok zakatolva haladnak végig a 850 méter hosszú, kerti vasútpályán, amely egy alagúton és egy kis tó felett ívelő igazi vasúti hídon keresztül vezet, végül a szakasz végén visszatér a kiinduló állomásra. A rendezvény különlegessége, hogy a kismozdonyokat nem csak megnézhetik, de kis is próbálhatják a gyerekek és szüleik.
A kerti vasút magyarországi rajongói között is egyre többen építenek saját gőzmozdonyt, sőt néhányan a mozdonyhoz kapcsolható ülőkocsikat is elkészítik. Ilyen egyedi készítésű remekműveket a látogatók szintén megcsodálhatnak a rendezvény ideje alatt.
Több mozdony is felsorakozik
A Magyar Vasúttörténeti Park több mozdonyával képviselteti magát a találkozón: a 203.001-es pályaszámú kisgőzössel, a 2008-ban készült, zöld színű „Bobó” mozdonnyal és az új „Szilvia” kisgőzössel, amely a MÁV egykori 394-es gőzmozdony-sorozatának egyik működő tagja, a 394,057 pályaszámú „Szilvi” gőzmozdony kicsinyített mása. (Az eredeti gőzös a Szilvásváradi Erdei Vasúton teljesít nosztalgia szolgálatot.) A múzeum kisgőzöse vezeti majd fel méltóságteljesen a vendégmozdonyokat a pályára, hogy együtt futhassák a köröket ezen a hétvégén.
A rendezvényen vár minden gyerkőcöt SIHU, akit nyár elején ismerhetett meg a nagyközönség, mint a Magyar Vasúttörténeti Park kabaláját. A sok gőzös mellett a rendezvényen a MetLife Biztosító jóvoltából kint lesz Snoopy is. A társaság standján nem csak Snoopyval, de számos más érdekességgel is találkozhatnak a családosok.
Nem hagyják ki a kicsiket és a szülőket sem ebből a mókás mulatságból! A legkisebbeket várja a Thomas klubsarok, ahonnan Thomas kitűzőt és maguk által készített papír Thomas mozdonyt vihetnek haza a gyerekek, illetve a Detki finomságait is megkóstolhatják a családok. Természetesen az interaktív programok is kipróbálhatók, így a nagymozdonyon való utazás, a hajtányozás, a kerti vasút, a lóvasút és a Csajka sínautó.
A rendezvény 2014. augusztus 23-24-én 10 és 18 óra között látogatható Budapesten, Zuglóban (XIV. kerület), a Tatai út végén.
További információk a Magyar Vasúttörténeti Park Facebook oldalán.
Forrás: Turizmus Online