A Gellért Szállodát különleges budapesti szimbólumként mutatta be, amely nem csupán az idegenforgalom része, hanem Budapest és Magyarország történelmét is bemutatja. Mint mondta:
a Gellért nemcsak építészeti szempontból ikonikus, hanem egy olyan hely, amely generációk számára évtizedek óta ismerős hely a város szívében.
Rámutatott, hogy a szálloda a 20. században számos történelmi fordulatot túlélt, de jelenlegi állapota már nem méltó örökségéhez.
A projekt egyik legfontosabb eleme, hogy a hotel üzemeltetője a Mandarin Oriental szállodalánc lesz, amely, mint Orbán mondta „a világ számos pontján bizonyított már hasonló, történelmi épületek felújításában, és amely a régió Budapesthez hasonló fővárosaiban, így Bécsben és Prágában is jelen van.” Ahogy előadásában kiemelte, hogy alapos szakmai elemzést követően született meg a döntés, hogy
a Mandarin Orientalt kérik fel a szálloda üzemeltetésére, amely egy olyan professzionális és egyedi megközelítéssel járul majd a szálloda megújításához, amely illeszkedik Budapest egyedi kulturális és turisztikai igényeihez.
Az épület egyik építészeti tervezője az Alexander Waterworth Interiors csapata lesz, akik a bécsi Rosewood szállodát is tervezték, illetve az Archikon Építész Iroda csapata.
A BDPST Koncept vezetője hangsúlyozta, a felújítás során a magyar örökség és kreativitás kiemelt szerepet kap, különösen a marketing és brandépítés terén. Emellett
a projekt a keleti turisták, különösen a kínai utazók igényeinek figyelembevételére is épít, mivel ez a réteg saját kultúráját keresve érkezik,
így a szálloda szolgáltatásainak ehhez igazodóan bővülnek. A BDPST Koncept vezetője szerint ez fontos stratégiai lépés Budapest nemzetközi versenyképessége szempontjából.