Nyertes művek a a Hungarian Art & Business központi falán

Megnyílt az MBH Bank Művészeti Alapítvány pályázatán nyertes művészek első kamarakiállítása, amelynek keretében a Hungarian Art & Business (HAB) földszintjén lévő központi térben bemutatkozási lehetőséget biztosít meglévő vagy kifejezetten a helyszínre tervezett művészeti projekteknek.

Az ’Art Wall Café’ elnevezésű pályázatra képzőművészek és művészeti társulások is jelentkezhettek, végül a szakmai zsűri döntése alapján 8 egyéni művész és egy alkotópáros is lehetőséget kapott művének megvalósítására.

Az MBH Bank Művészeti Alapítvány támogatásával működő Hungarian Art & Business egy egyedülálló kulturális platformot képvisel, amelynek középpontjában a magyar kortárs művészet áll: egy változatos és élénk szcéna, tele tehetséges művészekkel, akik nap mint nap feszegetik és újragondolják a művészet határait. Ezen elv mentén indított a közelmúltban pályázati felhívást az Alapítvány, amely ezúttal lehetőséget biztosít a központban meglévő vagy akár speciálisan a helyszínre tervezett képzőművészeti projektek kiállítására.

A pályázatra bármilyen technikával megálmodott munkaterv benyújtható volt, de akár több alkotásból összeállított projekttel is lehetett jelentkezni. A pályázatra művészeti tanulmányokkal vagy azzal egyenértékű szakmai háttérrel rendelkező képzőművészek, illetve művészeti társulások nevezését egyaránt várták.

Boros Lilla muzeológus, történész; Hajgató Terézia képzőművész
Boros Lilla muzeológus, történész; Hajgató Terézia képzőművész
Fotó: HAB

A nyertes projektek a HAB épületének központi eleme, a szivárványos csigalépcső melletti, nagy területű falfelületen kapnak helyet május közepétől, hathetente pedig más és más alkotás kerül ki a kiválasztottak sorából. Az Alapítvány a pályázat nyerteseinek a kiállítási lehetőségen túl installációs segítséget is biztosít, továbbá aktívan támogatja majd a műalkotások népszerűsítését.

„A pályázat nem csupán egy helyszínt kínál a HAB-ban a művészeknek, hanem lehetőséget is arra, hogy a közönség megismerje és átélje a kortárs művészet sokszínűségét. Támogatjuk azokat a kezdeményezéseket, amelyek lehetővé teszik, hogy a művészeti tér még inkább nyitottá és elérhetővé váljon a művészek számára. Célunk, hogy megteremtsük azokat a platformokat, amelyek nem csak az alkotások bemutatásra, de valódi párbeszédre is lehetőséget adnak a művészek és a látogatók között.”

– emelte ki Vékony Délia, a HAB művészeti igazgatója.  

A szakmai zsűri döntése alapján a pályázat nyertes egyéni és páros alkotói: Cseke Szilárd, Dékán-Deák Csenge és Gazsó Márta, Hajgató Terézia, Kala Bence, Kusnyár Eveline, Nagy Dániel, Takács Anett, Tóth Lea, illetve Závorszky-Simon Márton.


Tradicionális húsvéti vásár Budapest kellős közepén

Tradicionális húsvéti vásár Budapest kellős közepén 

Nyit a Vörösmarty Tavasz. Még locsolkodás is lesz a pesti Belvárosban.
Magyar design a nemzetközi élvonalban

Magyar design a nemzetközi élvonalban 

A Magyar Divat & Design Ügynökség (MDDÜ) immár negyedik alkalommal biztosít megjelenési lehetőséget a kreatívipari szereplőknek a designipar egyik legnívósabb szakmai eseményén, a Milan Design Weeken április 7-13. között.
Mátraszentistváni Sípark: soha ennél rosszabb szezont!

Mátraszentistváni Sípark: soha ennél rosszabb szezont! 

Közel ötvenezer vendéget fogadott a Sípark a 2023-2024-es téli szezonban.
Több, mint ötven koncert – teljes a Jazzfest Budapest programja

Több, mint ötven koncert – teljes a Jazzfest Budapest programja 

A Jazzfest Budapest április 27. és május 14. között negyedik alkalommal hozza el a műfaj legkiválóbb hazai és nemzetközi előadóit a főváros különböző helyszíneire.
Még jelentkezhet a Kerékpáros Turisztikai Konferenciára

Még jelentkezhet a Kerékpáros Turisztikai Konferenciára 

Így még azok is csatlakozhatnak előadóként, akik nem tudták időben elkészíteni az absztraktjukat.
Vidéki vs. fővárosi rendezvényhelyszínek – szakértői kerekasztal a Rókusfalvy Birtokon

Vidéki vs. fővárosi rendezvényhelyszínek – szakértői kerekasztal a Rókusfalvy Birtokon 

Az „Út a fenntartható desztinációmenedzsment felé” című kerekasztalbeszélgetés a vidéki és fővárosi rendezvényhelyszínek szerepét vizsgálta.
Francia példa a szatmári és beregi térségben a turizmus fellendítéséért

Francia példa a szatmári és beregi térségben a turizmus fellendítéséért 

Cél, hogy a helyi nyersanyagok és termékek, valamint a térség épített és természetei értékei széles körben ismertté váljanak.
Várják a pályázatokat a MaReSz Flash Awardra

Várják a pályázatokat a MaReSz Flash Awardra 

Már több mint 50 pályázat érkezett az idei Flash díjra, a rendezvényszakma legnevesebb megmérettetésére.
Elkészült a V4 országok zarándokhelyeinek digitális térképe

Elkészült a V4 országok zarándokhelyeinek digitális térképe 

A projekt a Visegrádi országok zarándokturizmusának támogatását célozza meg.
Visit Hungary: összesítő adatok a tavalyi belföldi vendégforgalomról

Visit Hungary: összesítő adatok a tavalyi belföldi vendégforgalomról 

Magas volt a belföldi vendégforgalom 2024-ben, a vármegyék nyertese Veszprém volt, ahol több mint egymillió hazai vendéget fogadtak.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.