Mindössze tizenöt percre foglaltak el tíz nem mozgássérültek számára fenntartott parkolót kerekesszékekkel Budapest egyik forgalmas utcájában. Ez a pár perc a szervezők reménye szerint elég ahhoz, hogy a hétköznapi emberek megérezhessék, milyen, amikor jogtalanul mozgássérült parkolóhelyre állnak be.
A demonstráció egyik szervezője Kis Adri volt, az első női kerekesszékes Budapest-Bamako rali versenyzője, aki az „anyám is beteg, csak nincs velem”, és hasonló kifogások hallatán úgy érezte, szeretné másoknak is megmutatni, hogy a mozgássérült parkolóhelyek jogtalan elfoglalása mit jelent a kerekesszékesek számára. A civilben újságíró-szerkesztő több mint 10 éve vezet autót, és ez idő alatt rengeteg alkalommal találkozott azzal a bosszantó helyzettel, hogy a táblával és felfestéssel jelzett mozgássérült parkolókban olyanok állnak, akik nem jogosultak rá.
„Ha valaki egy mozgássérülteknek fenntartott helyen parkol úgy, hogy egyébként nem rendelkezik érvényes parkolóigazolvánnyal, igen komoly bírságot kaphat, mégis azt gondolom, hogy nem ez a leghatásosabb módja annak, hogy felhívjuk az emberek figyelmét, mennyire fontos odafigyelni a másikra. Előfordult már, hogy túl messze kellett megállnom az autómmal egy olyan helyen, ami nem feltétlen volt akadálymentes, és elkéstem azért, mert a számomra fenntartott parkolóhelyet elfoglalták. Csak hab a tortán, hogy a rendes parkolók sokkal kisebbek, így az is megesett, hogy nem tudtam visszaszállni az autómba. Én hiszek abban, hogy az emberek segítőkészek és jó szándékúak, csupán nincsenek tisztában azzal, hogy milyen nehézségekkel jár egy mozgássérültnek, ha elállják a parkolóhelyét” – kommentálta a helyzetet Kis Adri, aki azt is elmondta, hogy szerinte ilyen apró megmozdulásokkal lehet elkezdeni a szemléletformálást.
Forrás: Kreatív Online