„Nagy utat jártunk be az elmúlt évtizedben, hiszen nemcsak sikerült átalakítani a Győrről élő képet, amelyet a közvélekedés pusztán iparvárosként tartott számon, de sikerült olyan elemekkel szélesíteni a palettát, amelynek köszönhetően most már tartósan a leglátogatottabb városok közé tartozunk.” – fogalmazott Borkai Zsolt polgármester. Hozzátette, a város színes programokat nyújt a vendégeinek, s a Mosoni-Duna vízszintjének rendezése a jövőben a vízi turizmus révén egy újabb fejlődési lehetőséget kínál. „Mindemellett pedig kiemelném a sportcélú turizmust is, amely az EYOF-ra kormányzati támogatással megépült sport infrastruktúrának köszönhetően egyre erősebb, és amely a Modern Városok Programban tervezett sporthotel megépítésével tovább erősödhet.
A város természeti és épített környezete, a barokk belváros, nemzetközi színvonalú művészeti társulataink és rangos fesztiváljaink is vonzóak, és természetesen az üzleti turizmus is fontos szerepet játszik a város életében. Az idegenforgalom továbbra is kiemelt figyelmet kap a részünkről, hiszen Győr több lábon állásának fontos pillére, és még további nagy lehetőségek rejlenek benne. Célunk, hogy minél többen megismerjék azt a sokszínűséget, amit városunk kínál.” – hangsúlyozta a polgármester.
Míg 2008-ban még 212.210 vendégéjszakát töltöttek Győrben a vendégek, 2012-ben már 357.916-ot. A négyszázezres határt első ízben 2017-ben, vagyis hazánk első olimpiai eseményének évében lépte át a város, tavaly pedig az újabb 13 százalékos növekedés révén már a félmilliós határt közelítettük.