A hallgatók által Europa Nostra díjra jelölt „Ismeretlen középkori Budavár” képzés után a Szembenézés Alapítvány újra az idegenvezető munkában megkerülhetetlen, az alapképzésből hiányzó témát választott. A főváros történetének több mint ezer évét feldolgozó sorozatuk első darabja a főváros és „vallásai” viszonyát veszi górcső alá. De nemcsak az ókortól napjainkig folyton változó, sokszínű kapcsolatot tárja föl, hanem a bevezető programban a vallások történetével, mondanivalójával, jelentősebb attribútumaival is foglalkozik. A téma aktualitását adja a közelgő eucharisztikus kongresszus, arra is reflektálnak.
12 vallás, 13 helyszín, 27 előadó, 14 nap
Az ismert mottóval az idegenvezető munkájában közvetlenül hasznosítható, korszerű tudást, a résztvevőkkel partnerséget, jó hangulatú, közös tanulást ígérnek a szervezők. A kiscsoportos képzéseken hiteles, nagy-tudású kutatók és vallási szakemberek vállaltak szerepet, akik formalitást nélkülöző, interaktív előadásokra, közös kutatásra, kerekasztal-beszélgetésekre, játékokra, egyéni és csoportos konzultációkra invitálnak.
Építkező képzés
Augusztus 5-én indul a vallások keletkezését és történetét, valamint a „városalkotó” vallásokat magukat bemutató 3-napos bevezető modul (ennek része a teljes napos eucharisztia képzés). Augusztus végétől szakrális terekben folytatódik a vallásokkal ismerkedés (ez a modul 10 alkalmas, félnapos program). E két program alapozza meg a novemberi záró modult, amely a Mithras kultusztól napjainkig, korszakonként és vallásonként mutatja be város és „vallásai” egymásra hatását és a következményeket.
Az önkéntesek bevonásával és a Szembenézés Alapítvány, valamint a Mátyás-templom (a képzés helyszíne is) támogatásával szervezett képzés az idegenvezetők iránti szolidaritásból az első két kurzuson minimális (napi 5000 forintos) hozzájárulást igényel a résztvevőktől. A szervezők ezen felül részletfizetési lehetőséget nyújtanak és korlátozott számú napijegyet is kibocsátanak.
A képzés honlapja, jegyvásárlás: https://www.szembenezes.hu/kepzesek/Budapest-a-szakralis-varos/index.php
Projektcím: [email protected], projekttelefon: +3630 670 2091